Taze ve lezzetli deniz mahsulleri tadabileceğiniz samimi ve özgün bir ambiyansa sahip bir mekan arıyorsanız size Pişirme Evi mekanından bahsetmek istiyorum. Ankara 4. Cadde üzerinde yer alan mekan bence Ankara'nın en lezzetli ve makul balık lokantası. Nostaljik bir ambiyansa sahip olan mekan taze balık yemek isteyen ama kısıtlı zamanı olan kişiler için biçilmiş bir kaftan. Mekanda eski yıllara ait eşya ve tasarım zevki, minimalist ve balıklar ile zenginleştirilen sade dekorasyonunu çok beğendim. Her balık restoranı gibi bu mekanda da mavi renginin sıkça kullanılması ortamın nostaljik havasına sahil kasabası mekanı etkisi katmış.

Mekanın bir dezavantajı olarak alkollü içki servisi sunmamalarını örnek verebilirim. Ama zaten alkolle aranız yoksa mekanın deniz mahsullerinin lezzeti için bile mekanı tercih edebilirsiniz. Mekanın hemen yan tarafında yer alan balık dükkanı balıklarınızın taze taze piştiğini size kanıtlıyor. Ankara Pişirme Evi mekanının diğer bir dezavantajı olarak meze çeşitlerinin çok olmamasını ifade edebilirim. Ancak getirdikleri birkaç çeşit meze de oldukça başarılıydı. Özellikle deniz mahsullerinin lezzeti ve tazeliği benden tam puan aldı. Özellikle zamanınızın kısıtlı olduğu zamanlarda hızlı servisi ile mekan sıcak ve yeni pişmiş yiyecekleri size hemen ulaştırıyor. İş hayatı hızlı ve öngörülemez birisi olarak mekanın hızlı servisi benim mekanı daha sonra tekrar tercih etmem de etkili olacak.

Mekanın en büyük avantajlarından birisi de şüphesiz mutfağa bakan açık pencere. Özellikle yemeğinin piştiği mutfağın temiz ve düzenli olmasına benim kadar önem veriyorsanız mekan size mutfağını gözlemleyebilme imkanını sunuyor. Böylelikle yiyeceğiniz ürünlerin nasıl bir ortamda piştiğini doğrudan gözlemleyebiliyorsunuz. Eğer yemek yiyebileceğiniz temiz, uygun fiyatlı, taze ve lezzetli deniz mahsulleri sunan nostaljik bir mekan arıyorsanız Pişirme Evi Ankara mekanını tercih etmenizi kesinlikle öneririm.

Konum ve iletişim bilgileri

Pişirme Evi, Ankara
+312 438 0030Pişirme Evi, Ankara