Yemek

Pirinç Cafe, Ankara

Ankara Kalesi benim Ankara’da en sevdiğim yerlerden bir tanesi. Otantik havasıyla beni kendisine çekiyor ve burada bulunan neredeyse her mekâna girdim diyebilirim. Bu mekanlardan bir tanesi de Pirinç Cafe ve arkadaşlarımla gittiğimiz favori yerlerden bir tanesi.

Mekân oldukça temiz ve otantik çalışanlar da oldukça kaliteli insanlar. Burayı gelip kesinlikle görmelisiniz. Çayları günün her saatinde taze ve kahveleri de cidden güzel. Ankara Kalesini ziyaret edip bir yerlerde oturmak için oldukça hoş bir mekân ve oldukça mütevazı.

Fakat buraya ben sadece gözlemesi için bile gelebilirim. Birçok yerde gözleme yedim ve günün her vakti sıkılmadan gözleme yiyebilirim. Bu konuda damak tadıma güvenen söyleyebilirim ki bu civarlarda yiyebileceğiniz en güzel gözleme burada. Porsiyonu da oldukça bol ve lezzeti süper.

Ayranlarını da kendileri yapıyorlar ben gözlemenin yanında genelde ayranlarını tercih ediyorum. Çoğu yerde açık ayran içmeyi pek sevmem ama buranın ayranının da oldukça başarılı olduğunu söyleyebilirim. Birçok gözleme çeşidi olmasına karşın benim favorim patlıcanlı gözlemeleri. Aynı zamanda daha önce denemediğim mantarlı gözlemeyi de burada denedim ve tadı oldukça lezzetliydi.

Burası öyle saatler boyunca oturup arkadaşlarınızla sohbet edeceğiniz bir yerden ziyade güzel bir şekilde çayınızı, kahvenizi içip canınız da istiyorsa güzel bir gözleme yiyebileceğiniz bir yer. Fiyat olarak da Ankara Kalesinde bulunan diğer yerler gibi mütevazı bir fiyatlama modeline gitmişler.

İletişim ve konum bilgileri

Kale Mahallesi Doyuran Sokak No: 2 Altındağ, Ankara
03123095577

R