PepperMiLL belki de Ankara'nın en köklü geçmişe sahip mekanlarından biridir. Bu mekanda en sevdiğim özelliklerden biri dekorasyonundaki rahatlık ve modern görünümdür. Oldukça aydınlık ve iç açıcı bir havası vardır. Mekanda çoğunlukla kırmızı renk hakim olduğundan oldukça samimi bir görsellik oluşmuş durumda.

Mekana her gidişimde sıcak bir şekilde karşılanırım. Çok geçmeden menü gelir ve göz atarken çalışanlardan birinin yardımını alırım. Öncelikle belirtmeliyim ki menü oldukça kaliteli ve bol alternatifli.

Genel itibariyle İtalyan restoranı olduğu için menü de pizza ağırlıklı. Ancak pizza dışında da çok lezzetli yemekler yiyebileceğinizden eminim. Ben genellikle peynirli pizzalardan birini tercih edip öncesinde de Minestrone çorbası alıyorum.

PepperMiLL, lazanya ve salatalar konusunda da oldukça başarılıdır. Hatta Ankara'da lazanya yemek istiyorsanız mutlaka burayı denemelisiniz. Lezzetli bir lazanya bulmak zorken, bu mekan sayesinde oldukça kolaylaşıyor.

Mekanda yarı açık mutfak mevcut olduğundan siparişiniz hazırlanırken izleme fırsatı bulabiliyorsanız. Bu da bu mekanda bir diğer sevdiğim özelliklerden biri. Çok kısa süre içerisinde siparişler hazırlanıyor ve özenli bir sunumla masaya geliyor.

PepperMiLL'in en meşhur şeylerinden biri de limonatalarıdır. Limonata deyip geçmemek gerekir. Burada tattığım limonatanın bir benzerini henüz daha tadamadım.

Limonataları dışında pazar kahvaltıları da harikadır. Ailenizle hafta sonu keyifli bir kahvaltı yapabileceğiniz oldukça hoş ve güvenilir bir restoran. Ancak akşam saatlerinde gidecekseniz rezervasyon yaparak gitmenizi öneririm. Zira akşam saatlerinde çok kalabalık oluyor.

İletişim ve konum bilgileri

Yukarı Bahçelievler, Çankaya/Ankara
03122229933PepperMiLL, Ankara