Yemek

Peliza Cafe, Ankara

Peliza kafe Ankara’nın Çankaya ilçesinde ilk baktığımda kendinimi İtalyada hissettiren ambiyansıyla karşıladı beni. Lokasyon olarak Çankaya da kafe restoranların fazlaca bulunduğu bir caddede hizmet veriyor. Koyu renklerin hakim olduğu dış görünüşüyle gözüme çok asil görünen bu kafe oldukçada ferah.

İçeri girdiğimde beni güler yüzle karşılayan genç ve mutlu çalışanları ile huzurla bir şeyler yiyip içebileceğim düşüncesine kapıldığım bu mekan temizliğiyle de oldukça dikkat çekici.

Çalışanın mutluluğu ve güler yüzü bende her zaman güven duygusu yaratır. Çalışan mutlu ise alıcağım hizmette beni mutlu edecektir.

İtalya seyahatimde girdiğim kafelerdeki taze atıştırmalık kokusuda ben nerdeyim dedirtmedi değil.

Peliza kafe geniş menüsüyle de dikkatimi çekti. Pastaları, şerbetli tatlıları, et ve tavuk ızgarası, pizzası, sabah kahvaltısı, kurabiyeleri ve enfes içecekleriyle de her isteği karşılayacak durumda.

Kahvaltının yanında gelen minik ekmekleri oldukça lezzetli hamur işlerini pastalarını kurabiye ve ekmeklerini her şeyi kendileri üretiyor. Böyle olunca da müşteriye  her şey taze sunuluyor.

Peliza da dikkatimi çeken bir başka unsurda minik misafirlerin sayısının oldukça fazla olması. Çocuklu bir aile iseniz hafta sonu kahvaltılarını rahatlıkla burda yapabilirsiniz. Her öğüne uygun yeme içme hizmeti veren peliza kafe restoranda sizi bekleyen bir  sürpriz daha var! Canlı müzik evet canlı müzik eşliğinde yemeğinizi yemek sizi kendinize özel hissettirecek bir başka detay.

Hem karnım hem ruhum doysun diyorsanız ilk tercih sebebiniz burası olmalı.

Yemek yediğim oturup dinlendiğim yerde konforumda önemli diyorsanız sizin için bu da düşünülmüş uzunca vakit geçirdiğim ve sıklıkla ziyaret ettiğim pelizada oturmak da ayrı bi keyif koltukları evet koltukları diyorum çünkü sandalye tarzı sert bir zeminde oturmuyorsunuz. Tekli koltuk şeklinde yumuşak sizi rahat ettirecek şekilde tasarlanmış oturma konsepti de beni son derece mutlu etti.

Peliza da sadece bir kahve dahi içseniz son derece şık bir şekilde yapılıyor sunumu, hamburger sipariş ettiyseniz sosları mutlaka minik renkli sosluklarda  yemeniz için hazır bulunuyor yani paketli soslar yok masanıza paketle gelen bir yiyecek yok yani göz zevki içinde sunumlar gayet iyi.  Farklı tarzda tabaklarıda başka bir memnuniyet sebebi.

Fiyat konusuna gelicek olursak ortalamanın biraz üstünde tek kişilik kahvaltı ortalama 45-50 lira civarında fiyatları biraz yüksek olsada yediğim ve içtiklerimin lezzeti aldığım kaliteli hizmet buna değer dedirtiyor.

Peliza’nın bir başka eksisine gelirsek buda cadde de araba parkı için çok uygun alanın bulunmaması arabamı biraz uzağa park etmekte beni biraz yordu. Fakat başta da dediğim gibi peliza’ya girdiğiniz andan itibaren taze pişmiş yiyecek kokusu ve hafif bir canlı müzik tüm bu olumsuzlukları beyninizden silecek.

Ankara’yı ziyaret ettiğinizde mutlaka peliza kafe restorana da uğramalısınız. Eğer Ankaralı iseniz gitmek için geç kalmamalısınız. Ankaranın şu soğuk günlerinde içinizi ısıtacak güzel bir mekan ve sizi pişman etmeyeceğine eminim.

Konum ve İletişim Bilgileri

Ceyhun Atuf Kansu Cd. 52/C Oğuzlar Mahallesi, Ankara 06520 Türkiye
Anıtkabir noktasına 3,1 km mesafede
+90 312 318 83 18

R