Ev yemekleri yemek istediğinizde ilk akla gelen yerlerden biri Patile , Hem Birlik hem de Çayyolu şubesinde gidip ev yemeklerini gönül rahatlığıyla yiyebilirsiniz.

Yemek yiyebileceğiniz, “sağlıklı” beslenebileceğiniz, en iyi yerlerden birisi. Öğle yemeği vaktini değerlendireceğiniz “Patile” isimli lezzet durağı keyifli anlar yaşatıyor.

Anne Mutfağı

Patile, dışarıdan ilk bakışta oldukça küçük, iki – üç masalı bir lezzet durağına benziyor. Ama tam aksine içerisi oldukça modern dokunuşlar ile dekore edilmiş. Arkadan çalan hafif müzik ile de sizi rahat hissettirmek ve daha çok acıktırmak için ellerinden gelenin fazlasını yaptıkları çok açık.

Patile üç katlı bir yer. Girişte ürünlerin sergilendiği bir cam dolap sizleri karşılıyor. İçerisinde rengarenk tuzlu ve tuzsuz ürünler ile birlikte hemen yanındaki dolapta da zeytinyağlılar karın guruldamasına sebep oluyor. Hemen üst kata rahat etmeye çıkıyorsunuz ve aynı bir ev gibi, bölünmüş iki salon ile karşılaşıyorsunuz. Tavandan yere kadar olan camlar sayesinde içerisi aydınlık ve ferah gözüküyor.

Patile’de bütün ürünler, geleneksel ev mutfağımızın pişirme şekillerine uygun olarak, yerli kesim etler, katkısız, doğal ve kaliteli malzemeler kullanılarak hazırlanıyor.

Patile, yüzyıllardır Anadolu’da ortaya çıkmış eşsiz lezzetleri modern mutfak kültürüyle yorumluyor.
Egenin tazeliğini, Karadeniz’ in yoğun tatlarını, Doğu’nun iştahını sofralarınıza servis ediyor.
Anne usulüyle pişirilmiş mis kokulu yemekler, Patile’nin sağlıklı ve hijyenik mutfaklarında hazırlanıp sizlere servis ediliyor.

Patile oldukça keyifli ve sıcak bir mekan. Denemeniz gereken bir lezzet durağı.

Konum ve iletişim bilgileri

Birlik Mahallesi 435.Cad No:63/15, Ankara 06610 Türkiye
Anıtkabir noktasına 6,4 km mesafede
Tel:+90 312 496 20 24Patile Cafe Birlik Mahallesi/Çankaya, Ankara