Yemek

Panorama 1453 Tarih Müzesi, İstanbul

İstanbul’un fethi ile ilgili gezebileceğiniz en iyi yer Panorama 1453 Tarih Müzesidir. Türkiye’nin ilk panoramik müzesi olan Panorama 1453 aynı zamanda Dünyanın ilk ve tek üstü kapalı panoramik müzesidir. İstanbul seyahatiniz sırasında gezilecek yerler listesi içerisine bu mekanı da eklemenizi isteriz. Müze, fetih ve fetih dönemi ile ilgili sizlere bilmediğiniz birçok ayrıntıyı sunabilir. Bu şekilde bir örnek dünyada çok az bir şekilde yer almaktadır.

Panorama 1453 Müzesi Hakkında Bilgi

Panorama 1453 müzesinin ilk katında fetih ufak detaylarla anlatılmaktadır. Panoramik fotoğraflar genel olarak kubbe bölümü olarak adlandırılan müzenin üst katında yer alıyor. Panoramik tavan müze ziyareti sırasında sizlere kapalı alanda açık havda gezer gibi bir hisse sahip olmanızı sağlıyor. Daha çok yetişkinlere özel olarak gösterilse de çocuklar için de özel park alanları bulunuyor. Siz parkı gezerken çocuklarınız Topkapı Kültür Parkına bağlı alanlarda eğlenebilir.

Panorama 1453 Tarih Müzesi Ziyaret Saatleri

Panorama 1453 Tarih Müzesi haftanın 7 günü ziyaret açıktır. 365 gün açık olan müze, resmi tatil ve bayramlarda da ziyarete açıktır. Ziyaret 08:00 ile 17:00 arasında sağlanabilmekte. En geç 16:00 gibi müzeye girmeniz gerekiyor. Gün içerisinde en ideal saat aralığı 14:00 gibi olduğunu bilmelisiniz. Bu saatlerde rahat rahat, tüm bölümleri görerek müzeyi gezebilirsiniz. Müzeye giriş ücreti ise;

Panorama 1453 Tarih Müzesine giriş tamamen ücretlidir. Ücretlendirme 3 farklı kategori üzerinden alınmaktadır. Yetişkinler için tam bilet 7,5 TL olurken öğrenci, askeri personel ve öğretmenler için 3 TL bilet ücreti tahsil edilmektedir. Yabancı uyruklar için giriş ücreti 15 TL’dir. Ödemeler nakit alınmakta olup döviz geçmemektedir.

Panorama 1453 Tarih Müzesi Ulaşım

Panorama 1453 Tarih Müzesine aşağıda yer alan harita üzerinden ulaşabilirsiniz. Metrobüs ya da Bağcılar – Kabataş tramvay hattını kullanabilirsiniz.

Adres: Merkez Efendi Mahallesi, Topkapı Kültür Park İçi Yolu, 34015 Zeytinburnu/İstanbul
Telefon: (0212) 415 14 53
E-Posta: info@panoramikmuze.com

P