Yemek

Özlem Pide Kebap Salonu, Ankara

Ankara’da pide denince aklıma ilk gelen yerlerden bir tanesi Özlem Pide Kebap Salonu oluyor. Mekânın tüm çalışanları oldukça ilgili, seviyeli ve tecrübeli insanlar. Müşteriye önem verdikleri her hallerinden belli. Ankara’da her mekânda bulamadığımız hoşgörüye ve ilgiye sahipler. Sizi bilmem ancak benim bir işletmede en önem verdiğim şeylerden biri de budur, çalışan ilgisi.

Mekânda her çeşit pideyi bulabilmeniz mümkündür. Menüye her şekilde kefil olabilirim, ne ararsanız arayın arayacağınızı bulacağınızdan şüphem yok. Ben kavurmalı pidelerini tercih ediyorum genellikle. Her seferinde de memnun kaldığımı rahatlıkla söyleyebilirim. Ancak dönerli pidesi de efsanedir. Alışılmışın dışındadır fakat oldukça güzel bir lezzeti var. Pidelerin boyutu oldukça ideal ve doyurucu. Kolay kolay doymayanlar için de bence gayet iyi.

Mekân ikramlar açısından gayet bonkör diyebilirim. Salata, turşu gibi ikramlar geliyor ve hepsi de oldukça lezzetli. Yemek sonunda şekerpare ikramı mevcut. Böyle orta büyüklükteki bir pideci için bence ikramlar oldukça yeterli düzeydeydi. Elbette mekânda sadece pide yok. Kebap çeşitleri de mevcut.

Bir pideciye göre günün hemen hemen her saatinde kalabalık diyebilirim. Mekânı en çok bakanlık personelleri ve öğretmenler tercih ediyor sanırım konumu nedeniyle. Servis hızı konusunda oldukça başarılılar. Pide siparişimi 10 dakika içerisinde hazır edip masama sunuyorlar. Bu benim gözettiğim kriterlerden birisidir ve bunu çok iyi bir şekilde başarıyorlar diyebilirim.

Özlem Pide Kebap Salonu’nun evlere paket servisleri de baya bir geliştirmiş durumda. Restorana gelip yiyenler dışında bir o kadar da eve servis isteyenler var sanırım. Ben pidelerini oldukça beğeniyorum ve özen gösterildiğini düşünüyorum. Fiyatlar da Ankara’daki çoğu pideciye kıyasla uygun bence.

İletişim ve konum bilgileri

Emek Mah., Bişkek Cd. No:1 Çankaya/Ankara
03122231554

R