Yemek

Özdemir Kokoreç, Ankara

Ben de çoğu Ankaralı gibi kokoreç yemek istediğim vakit tercihimi Atatürk Orman Çiftliğinden yana kullanıyorum. Burada çoğu yerde deneme amacıyla kokoreç yemeye gittim. Çoğu yer iyi olsa da bana göre çiftlikte yiyebileceğiniz en lezzetli kokoreç Özdemir Kokoreç.

Aynı zamanda buradaki birçok mekânın dizaynı pek şık değil. Aslında bu normal çünkü insanlar buraya direkt kokoreç ya da köftelerini yiyip gitmek için geliyorlar. Fakat özellikle gece saatlerinde buralar çok kalabalık olduğu için bekleme süreleri de bir hayli artıyor. Bunu düşünen işletme güzel bir mekân kurmuş. Bu şekilde yemeğinizi beklerken sıcak ve şık bir ortamda bekliyorsunuz.

Masaların düzeni ve temizliği de self servis olan bir yer için gayet ideal. Ben buraya geldiğim vakit genellikle kokoreç yiyorum fakat bazı zamanlarda köfte ve dönerlerini de tercih ediyorum. Kokoreç kuzu kokoreç ve tam istediğim gibi. Aynı zamanda iri kıyım mı daha ince mi olduğunu seçebiliyorsunuz.

Döner konusuna gelecek olursam da et dönerleri de bana göre ortalamanın bir hayli üstünde. Eğer çiftlik taraflarına kokoreç sevmeyen biriyle gelirseniz onu buradaki et dönerle oldukça memnun edebilirsiniz. Aynı zamanda köftesi de bir hayli o kadar lezzetli.

Tabii ki döner, kokoreç ve köfte olunca kumpir biraz ikinci plana düşüyor. Fakat kalabalık bir grupla geldiğimiz vakit bir arkadaşım kumpir de istemişti. Kumpirinin de gayet lezzetli olduğunu bu sebeple söyleyebilirim fakat benim ilk tercihim olmaz.

Çocuklu aileler için çocuk oyun alanı da oluşturmaları bir diğer olumlu özellikleri. Servis süreleri bana göre Atatürk Orman Çiftliği standartlarında. Kokorecin fiyatı da bazı yerlere göre bir tık üstte diyebilirim. Fakat kaliteli bir kokorece göre bu fiyatların normal olduğunu da belirteyim.

İletişim ve konum bilgileri

Bahçekapı, Silahtar Cd. No:5 Etimesgut/Ankara
03122110010

R