Ayvalık tatilcilerin favori mekanlarından. Burası özellikle haziran ayıyla oldukça yoğun günlerine başlıyor ve bu yoğunluk eylül sonu, ekim başına kadar devam ediyor. Ayvalık'ta kamp yapmak için favori alanlardan bir tanesi de Cunda'da bulunan Ortunç Koyu. Burası özellikle Ayvalık'ın yoğun tatil döneminde birçok kişinin kamp yapmak için tercih ettiği bir yer.

Şahsi aracınızla tabelaları takip ederek kolayca ulaşabileceğiniz Ortunç Koyu'na eğer aracınız yoksa ulaşmanız biraz zor olacaktır. Ayvalık'ta Cunda'ya giden deniz motorlarını kullanarak Cunda'ya gelebilir ve buradan da Ortunç Koyu'na ulaşabilirsiniz.

Ortunç Koyu Kamp Alanı Hakkında Genel Bilgiler

Güzel bir orman ve denize sahip olan Ortunç Koyu Kamp Alanı yaz döneminde birçok kampçıya ev sahipliği yapıyor hatta yoğun bir kamp alanı bile diyebiliriz. Bu aslında oldukça iyi bir özellik çünkü ormanlık alanda tek başına kamp kurmak bazı zamanlar ürkütücü olabiliyor. İşte Ortunç Koyu'nda kamp yapmak isteyecek kişiler için genel bilgiler...

  • Buraya gelirken mümkünse deniz ayakkabısıyla gelmenizi tavsiye ediyoruz. Çünkü denize gireceğiniz alan kayalık bir bölge.
  • Kamp alanı için herhangi bir ücret ödemesi yapmıyorsunuz. Fakat tuvalet, duş gibi temel ihtiyaçlarınızı karşılayacağınız bir alan da yok.
  • Buraya gelirken alışverişinizi eksiksiz yapmalısınız çünkü çevrede market, restoran bulunmuyor.
  • Burada mangal yakmak kesinlikle yasak. Yaktığınız vakit jandarma gelip sizi uyarıyor. Fakat tüp getirebilirsiniz buna bir şey denmiyor.
  • Ayvalık'ta bulunan birçok yere denizin oldukça berrak olduğunu söyleyebiliriz. Bunda bu alanın henüz çok keşfedilmemiş bakir bir alan olması da önemli rol oynamakta.
  • Hafta sonları en yoğun olduğu dönemleri yaşıyor. Bunun sebebi olarak da günübirlikçilerin etkisi olduğunu söyleyebiliriz. Fakat akşam vakitlerinde yine sessiz sakin bir alana dönüşüyor.
  • Doğa yürüyüşü ve yüzme için Ayvalık'ta bulunan en güzel yerlerden bir tanesi.

Görmüş olduğunuz gibi Ortunç Koyu çevresinde herhangi bir özel kamp alanı bulunmayan klasik kamp yapmayı seven kişiler için oldukça ideal bir yer. Eğer ilk defa bu tarz bir kamp yapacaksanız zorlanabilirsiniz fakat çevresi güvenli olduğu için herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız.

Harita ve Konum Bilgisi

Ortunç Koyu Kamp Alanı | Hakkında Bilgiler, İmkanları ve Ulaşım Bilgisi