Yemek

Oltu Kebap, Ankara

Ankara Kalesi ve Ulus tarihi yapısı sebebiyle pek çok kez gittiğim ve yiyecekleriyle de beni oldukça memnun eden bir yer. Bu sebeple eğer çok yoğun olmazsam en az ayda bir olmak üzere yolum Ankara Kalesi taraflarına düşüyor.

En son gittiğimde Oltu Kebap dikkatimi çekti. Dikkatimi çekmesinde tabeladaki Erzurum vurgusuydu. Uzun zamandır cağ kebabı yemeyi düşündüğüm için hiç düşünmeden mekâna girdim. Ankara Kalesindeki diğer mekanlar olarak tasarımı oldukça güzeldi ve mekân temizlik olarak da oldukça başarılıydı.

Cağ kebap sipariş ettim ve kısa bir süre içinde siparişim masamdaydı. Kebap son derece harikaydı benim gibi kebap severseniz çok memnun kalacağınızı söyleyebilirim. Odun ateşinde pişmiş olması da kebaba ayrı bir lezzet katmış ve kebap bana lokum gibi geldi daha fazla yiyebilirdim fakat üstüne tatlı da söylemek istedim.

Tatlı olarak tercihim de kadayıf dolması oldu. Kadayıf dolmasını oldukça severim ve burada da güzel bir örneğini yediğimi söyleyebilirim. Yemekler üstüne çay da ikram olarak geldi ve güzel bir deneyim sonucunda mekândan ayrıldım. Fiyatlarının ortalama olduğunu da belirteyim.

Aynı zamanda şehir manzarası da ayaklarınızın altında bu da bir artı. Zaten Ankara Kalesinin belki de en çok bu yönünü seviyorum. Ailecek gidebileceğiniz Erzurum mutfağını özlediyseniz mutlaka uğramanız gereken bir işletme. Cağ kebabını daha önce denemediyseniz burada mutlaka denemelisiniz.

İletişim ve konum bilgileri

Kale, Atpazarı Sk. No:18 Altındağ/Ankara
03123243569

R