Yemek

Niyazi Kesim Restoran, Ankara

Hayatımın belirli bir bölümünde Karadeniz’de bulunduğum için Ankara’daki birçok pideci ve pide yapan yerler beni pek kesmiyordu diyebilirim. Fakat araştırmalarım sonucunda Niyazi Kesim Restoran gözüme ilişti ve bu hafta içinde gitme şansını buldum. Karadeniz pidesi hasretimi burada sona erdirdiğimi gönül rahatlığıyla söyleyebilirim.

Çalışanlar oldukça sıcakkanlı insanlar ve mekânın da temizliği oldukça başarılı. Servisi hemen açıp siparişinizi de kısa bir süre içerisinde alıyorlar. Siparişi aldıktan sonra salata, ezme ve turşu kavurması önden ikram olarak geliyor ve turşu kavurması gerçekten harika.

Ben pide olarak kapalı kıymalı pide söyledim. Fakat burada arayıp da bulamayacağınız pide çeşidi yok onu belirteyim. Siparişim yarım saatte geldi. Birçok kişi bu konuda şikayetçi olabilir fakat bana göre zaten olması gereken bu. Pidenin taze bir şekilde özenerek yapıldığının bir göstergesidir bu.

Pidem tam olarak istediğim gibi geldi. Gevrek gevrek ve tam Karadeniz’de yediğim gibiydi. Zaten pideden bir ısırık aldığınız vakit malzemelerin Karadeniz’den geldiğini anlayacaksınız. Porsiyon da oldukça doyurucu ve bir porsiyon kapalı kıymalı pide beni ziyadesiyle doyurdu.

Yemeğin üstüne Karadeniz’de de olmazsa olmaz olan şey sütlaçtır. Hakiki manda sütünden yapıldığını belirttiler ve lezzet olarak da zaten doğru söylediklerini hemen anlıyorsunuz. Buraya gelip de sütlaç denemeden asla gitmeyin. Fiyatlar olarak bazı pidecilere göre pahalı gelebilir fakat hakiki Karadeniz pidesi için bu fiyatların değeceğini düşünüyorum.

İletişim ve konum bilgileri

Balgat, Ziyabey Cd. no:10/B, Çankaya/Ankara
03123170655

R