Yemek

Necati Bey Kebap, Ankara

Podium Alışveriş Merkezi girişinde bulunan Necati Bey Kebap; ilgisi ve hizmet anlayışı ile kebap severlerin gönlünü kazanmış durumda. Personellerin tamamı çok samimi, güler yüzlü olup oldukça ilgililer. Mekânın işletmecileri yıllarca et ticareti yapmış ve işin ehli olmuş kişilerdir. İki ortak tarafından işletilen restoran oldukça kaliteli yemekler sunuyor. Mekâna daha girer girmez de mekânın titizliği ve şıklığı göze çarpıyor.

Mekânın en iddialı yemekleri; Gerdan Güveç, Adana Kebap ve Şaşlık’mış. Adana Kebap ve Şaşlık denemeyi tercih ettik. Yanında ise manda yoğurdundan yapılmış ayran ve Adana şalgam aldık. Mekânın mutfağı açık olduğundan yemeklerin hazırlanış sürecine şahit olduk. Bu mekânda en sevdiğim ayrıntılardan biri oldu. Ayrıca mutfak bölümünde bir de tandır fırın mevcut. Pide ve ekmekler burada yapıldığı için çok lezzetli oluyor.

Kısa süre sonra siparişlerimiz geldi. Bundan öncesinde ise birçok ikram getirildi. İkramlar oldukça göz doyurucu ve lezzetliydi. Adana kebabınsa tadına bayıldım diyebilirim. Bir süre sonra öğrendim ki Adana kebap sipariş alındıktan hemen sonra şişe saplanıyormuş. Yani şişe saplanmış hazır bir şekilde bekletilmiyormuş. Bu sebeple de eti yerken lastik yiyormuş hissine kapılmıyorsunuz. Çoğu kebapçılarda kebaplar şişte hazır olarak bekletildiğinden bu lezzeti bulmak zor oluyor.

Gerdan Güveç ise yediğim en lezzetli güveç oldu. Kemiğinden tel tel ayrılan eti damakta unutulmaz bir tat bırakıyor. Kullanılan sos da ete ayrı bir lezzet katmıştı. Yemek sonrasında ise Antep’in meşhur tatlısı Billuriye’yi aldık. Tatlısı ve fıstığı bol bol kullanılmıştı. O kadar yemekten sonra üstüne bu tatlıyı yedikten sonra rahatsız olmadık. Şerbetli bir tatlı olmasına rağmen oldukça hafifti. Fiyatlar olarak bu lezzetlere bakılırsa ortalama diyebilirim.

İletişim ve konum bilgileri

Macun, 93, Bağdat Cd. Yenimahalle/Ankara
03123105300

R