Ankara’nın Altındağ ilçesinde Hamamönü semtinde bulunan bu işletme, kafe ve restoran olarak hizmet verir. Kafeyi bir kadının işletmesi, beni ilk cezbeden yönüydü. Bilirsiniz ki kadınlar, işletmecilik konusunda özellikle insan sağlığı konu edinen mekan çalıştırıyorlarsa gerçekten nazik davranırlar ve asla riske atmazlar.

Mekana geçmiş zamanlarda bir kez gidip arkadaşlarla nargile tüttürmenin fırsatını yakalamıştım. En son gidişimde artık işletmede nargile tüketiminin yapılmadığını gördüm. Yeşillikler içinde mükemmel bir bahçesi vardı, keşke nargileye devam etselerdi. Ama hizmetleri onun dışında da göz doldurur boyutta ve açıkçası her gittiğimde hem yeni tatlar keşfediyorum hem de gerçekten evime keyif alarak dönüyorum.

Nar-ı Keyf, ramazan aylarında iftar menüleriyle de müşterilerine hizmet veriyormuş. Yakın bir arkadaşımdan öğrenmiştim. İftar zamanları iğne atsanız yere düşmeyecek kadar büyük bir kalabalık olurmuş. Denemediğim için yorum yapamayacağım, sıradan bir günü anlatmayı tercih ederim.

Öncelikle kafenin dışından, tarih kokularını alabilirsiniz. Tasarımı oldukça zevkli bir mimarın elinden çıktığı belli. Müzeye çok yakın olması sebebiyle bu konsepti seçtiklerine inanıyorum. İçeri girildiğinde otantik bir tasarımla karşılanıyorsunuz. Işıklandırması yeterli, müziği rahatsız edici değil ve bahçesi gayet tabiat koynunda hissini insana yaşatıyor. Temizlik ve tertibini, takıntılı olmama rağmen yeterli buldum. Zaten mekanın müşteri profili genellikle üniversite öğrencilerinden oluşuyor. Onların da kafe kültürü konusuna yabancı olmadıklarını bilirsiniz.

İşletmenin oldukça zengin bir menüsü bulunuyor. Kumda Türk kahvesini kesinlikle denemelisiniz, ben denedim. Eğer benim gibi farklı kültürleri tanımaya meraklıysanız, Meksika Steak deneyebilirsiniz. Özel Meksika baharatları eşliğinde ve zengin bir biçimde sunuluyor. Anlayacağınız önce gözünüz sonra da karnınız doymuş oluyor. Tabi kendi kültüründen şaşmamak isteyenler için et, dürüm, ızgara ya da aperatif seçeneklerine göz atılabilir.

Taze sıkılmış meyve suları, sıcak ve soğuk diğer içecekleriyle oldukça zengin bir menüye sahiptir. İki kişi burada normal standartlarda gittiklerinde 60TL gibi bir tutarla çok rahat kalkabilir.

Ben mekandayken, birine doğum günü sürprizi yapılıyordu. Sanırım bunun için önceden haber verilmesi, rezervasyon yapılması gerekli olacaktır. Ama özel günlerinizi de bu mekanda kutlayabileceğinizi düşünüyorum. Şık ve tarihî tasarımıyla, özel gün kutlamalarına oldukça müsait ve pek çok yere oranla bu kutlamaları gerçekten uygun fiyata yapan bir yer gibi görünüyor.

Konum ve İletişim Bilgileri

Hacettepe, Sarıkadın Sk. No:45 Altındağ / Ankara
(0312) 311 02 50
iletisim@narikeyf.com

Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Nar-ı Keyf, Ankara