Yemek

N.E.T. Piknik, Ankara

Ankaralılar bilir, N.E.T. Piknik bir başkadır. Özellikle yaz mevsimlerinde teras katı çok keyiflidir. Güler yüzlü, işini bilen ve müşteri odaklı personelleri ile güzel bir deneyim sunmayı vadeden ve bunu başaran nadide mekanlardan bir tanesi. Kendine has özellikleri vardır bu mekânın. Mesela pazar günleri bu mekânı asla açık bulamazsınız. Pazartesi 11.30’da iş başı yapar ve cumartesi akşamı kapar.

Adisyon istediğiniz anda masanızda hesap belirir. Sadece adisyon değil elbette, personeller birçok konuda böyle hızlıdır. Garsonları mesela, asla değişmez ve ne hikmettir ki yaşlanmaz da. Öyle garip bir yerdir burası. Çocukluğumdan beri giderim ve nedense bu mekân bana hiç değişmiyormuş gibi gelir.

Mekâna ilk baktığınızda gözünüze çok küçükmüş gibi görünebilir. Sanki mekânda 6-7 masa varmış gibi durur ancak mekânın arka tarafına geçtiniz mi bir hangarın içindeymişsiniz gibi hissettirir. Buraya gelen çoğu insanın ortak bir isteği vardır. Sakin, huzurlu bir ortamda bir şeyler içip dostlarla hoş sohbet etmek.

Mekânda müzik çalınmaz, burada sadece hoş sohbet ve keyifli zaman geçirmek vardır. Yaş ortalaması son yıllarda biraz yükselmiş gibi dursa da bence her yaştan insanın keyifli vakit geçirebileceği gayet hoş bir yerdir. Izgaraları ve kızartmaları çok başarılıdır. Yanında mutlaka el yapımı hardalları denemelisiniz. Meze konusunda da çok iyiler. Fiyatlar ise Ankara için gayet ortalama düzeyde.

İletişim ve konum bilgileri

Cumhuriyet, Sakarya Caddesi, kızılay, İnkılap Sk. No:7 Çankaya/Ankara
03124350641

R