Yemek

Mutlu Kayalar Lokantası, Ankara

Dönerinin çok başarıl olduğunu duyduğum Mutlu Kayalar Lokantası’na geçtiğimiz günlerde gittim. Daha çok ev yemeği üstüne düşmüş bir işletme için dönerin bu kadar iddialı olmasına şaşırdım diyebilirim. Fakat içeri girdiğim andan itibaren burnuma gelen kokulardan dönerin başarılı olacağını anladım.

Herhangi bir menü istemeden direkt et döner porsiyon istedim. Fakat işletmede bir esnaf lokantasında olabilecek bütün yiyecekler vardı. Çalışanlar da oldukça sıcakkanlı insanlardı ve mekânın genel temizliği de oldukça iyiydi. Et dönerimi beklerken gelen ikramlar da beni bir hayli şaşırttı.

Klasik ikramların yerine zeytinyağlı yaprak sarması ve lahana sarması ikram geldi. Yanında da turşu vardı. İki sarma da gerçekten oldukça başarılıydı. Uzun zamandır sarma yemediğim için bana bu sürpriz iyi geldi diyebilirim. Sırf lahana sarması için bile bir kez daha gelinir.

En sonunda merakla beklediğim et döner geldi. Öncelikle et dönerim sunumu oldukça başarılıydı ve porsiyonu da doyurucu görünüyordu. Bir lokma almamla birlikte dönerinin anlatıldığı kadar başarılı olduğunu direkt anladım.

Kıymadan yapılan et dönerleri pek sevmeyen biri olarak hiçbir şekilde kıyma kullanılmamış bu et döneri gerçekten çok sevdim ve afiyetle yedim. Buraya kesinlikle et döner ve diğer yemekleri tatmak için yakınlarımı da alıp tekrardan geleceğim. Fiyat açısından da ortalama bir fiyatlama modeline gitmiş olduklarını söyleyebilirim fakat lezzet olarak bana ortalamanın baya bir üstünde geldi.

İletişim ve konum bilgileri

16 Lale Apt 15 Akay Cad, Bakanlıklar, Çankaya/Ankara
03124178829

R