Çocuklarınızın sanata karşı bir ilgisinin oluşmasını istiyor hatta bizzat bu oluşum içerisinde yer almasını istiyorsanız Müjdat Gezen Sanat Merkezi isteklerinizi fazlasıyla karşılayacaktır. 2008 yılından itibaren hizmet veren bu merkezde genellikle çocuklar için olsa da yetişkinler için de bölümler yer almaktadır.

Tiyatro

Çocuklarınızı buradaki oyunlara götürebilirsiniz. Salon biraz küçük ve havalandırma konusunda eleştirilebilir olsa da genel anlamıyla konforlu. Çocuk oyunları da oldukça başarılı. Bu sanat merkezinde eğitim gören çocuklar ve gençler genellikle oyunlarda yer alıyorlar fakat gayet başarılı olduklarını söyleyebiliriz. Oyun öncesi ve sonrasında da çocuklarla ilgileniyorlar ve oldukça cana yakın insanlar.

Müjdat Gezen Sanat Merkezi Bölümleri

6-16 Yaş Arası Yaratıcı Drama

Çocuğunuz erken yaşta drama eğitimi almasını istiyorsanız buraya tercih edebilirsiniz. Her yaş grubunun kendine özel bir sınıfı yer alır ve aldıkları eğitim neticesinde yıl sonunda gösteri hazırlarlar.

Çocuklara eğitim veren kişiler de drama sertifikasına sahip birçok çocuğu yetiştirmiş kişilerden oluşmaktadır. Cumartesi pazar günleri ders verilmektedir ve ders dönemi ekim ayında başlamaktadır. 32 hafta boyunca hafta sonları çocuklar drama dersleri almaktadır.

Sinema ve Dizi Okulu

Lise veya üniversiteden mezun olmuş ve sanatla ilginiz varsa buraya gelebilirsiniz. Ekim ayında başlayan ve çarşamba, perşembe, çarşamba olmak üzere haftanın üç günü 19.00-22.00 saatleri arasında eğitim alınmaktadır.

Bu eğitimin sonunda müzikal bir oyunla mezuniyet finali yapılmaktadır. Bu okula devamlılık gösteren kişilere belge verilmektedir ve bu belge hem yurtiçinde hem yurtdışında geçerlidir. Eğitim boyunca kendini ispatlamış ve yeteneğiyle göz doldurmuş oyuncu adayları da profesyonel tiyatronun bir üyesi olabileceği gibi Müjdat Gezen Sanat Merkezi'ne bağlı televizyon programlarında da yer alabilir.

17 Yaş ve Üstü Tiyatro Akşam Okulu

Bu okulun normal dönemi ekim ayında başlar ve 32 hafta sürer. Hafta içi ya da hafta sonu belirlenen günlerde 19.00-21.30 saatleri arasında eğitim alınmaktadır. Yazın bu eğitimi almak isteyenler de haziran ayında 16 haftalık bir eğitim alır ve saatler 19.00-21.00 arasıdır.

Eski Roma döneminden modern tiyatroya kadar eğitim verilen bu okulda öğrenciler tiyatronun en ince ayrıntısına kadar bilgi sahibi olurlar. Öyle ki öğrenci kendi senaryosunu yazıp yönettiği, ışık-efektlerini yaptığı bir tiyatro oyunu hazırlayacak seviyeye dahi gelir.

Dönemin sonunda bir tiyatro oyunuyla mezun olacak öğrenciler diploma almaya da hak kazanır. Bu diploma yurtiçi, yurtdışı her yerde geçerlidir.

Müzik Akademisi

Piyanodan saza, şan eğitiminden bateriye aklınıza gelebilecek bütün branşlarda eğitim verilen bu akademide bu eğitimleri de alanlarından mezun eğitmenler vermektedir. Haftanın bir günü bir saat olarak düşünülen bu eğitimler eğitmenin kararıyla artabilmektedir.

Eğer buraya gelip uzun bir süre eğitim alırsanız orkestra içerisinde yer alma şansına da ulaşmaktasınız.

Dans Akademisi

Ekim ayında başlayan dersler hafta sonu verilmektedir ve 32 hafta sürmektedir. Modern dans ve baleden oluşan dersleri 15 kişilik gruplar halinde almaktasınız. Yıl sonunda bir gösteriyle mezun olduğunuz bu akademide başarılı görülürseniz Müjdat Gezen Akademisinin profesyonel tiyatrolarında gösterilere çıkma şansını elde edebilirsiniz.

Resim Akademisi

Güzel sanatlara hazırlanıyor ya da resmi bir tutku olarak görüyor olabilirsiniz. Bu durumda talebinize bağlı olarak farklı eğitim programları alacaksınız. Ekimde başlayan ve 32 hafta süren dersler sonucunda karakalemden başlayarak akrilik boyaya kadar her şeye vakıf olabilirsiniz. Yıl sonunda yapmış olduğunuz resimlerden bir sergi oluşacak ve sertifika almaya hak kazanacaksınız.

Yaz Okulları

Yaratıcı drama, spor, modern dans, İngilizce gibi birçok etkinliğin yer aldığı bu yaz okulları sayesinde çocuklarınız yazı kaliteli bir şekilde geçirmiş olacaktır. Servis ve yemek hizmeti de bulunan yaz okullarını çocuklarınız için tercih etmenizi öneririz.

Müjdat Gezen Sanat Merkezi'ne Ulaşım

  • Kızılay'dan gelmek isteyenler 135,173,185
  • Mamak'tan gelenler 342
  • Etlik tarafından gelenler 203, 252, 253, 256, 266, 452 otobüslere binip önce Kızılay'a sonra 135,173,185
  • Çayyolu, Batıkent tarafından gelenler metroyla Kızılay'a sonra 135,173,185
  • Gölbaşı'ndan gelenler de 104, 105, 106, 191, 192 numaralı otobüslerle önce Dikmen Kavşağı'na gelip 145 numaralı otobüsle Oran Sitesi'ne gidip buradan da 135, 173, 185, 342 numaralı otobüslerle Müjdat Gezen Sanat Merkezi'ne ulaşabilirler.

Harita ve Konum BilgisiMüjdat Gezen Sanat Merkezi – Actor Studio | Hakkında Bilgi, Tiyatro, Bölümleri, Eğitimleri ve Ulaşım