Yemek

Müdavim, Ankara

Pide sever biri olarak sık sık yeni yerler denerim. Yeni durağım Müdavim oldu. Yalnızca Ankara’da değil Türkiye’nin birçok yerinde şubesi olan bu mekân için oldukça güzel yorumlar mevcuttu. Bu sebeple bu hafta içinde yanıma ailemi de alıp Müdavim’e gittik.

Öncelikle dizayn olarak normal bir pidecinin olması gerektiği gibi dizayn edilmişti. Çalışanlar da servisi oldukça kısa sürede açtı ve elimize menü ulaştı. Menüde birçok pidecide olmayan pide çeşitleri de mevcuttu fakat biz pek riske girmek istemedik.

Bu sebeple kuşbaşılı pide ve kıymalı pideler tercihimiz oldu. Servis hızı olduğu gibi siparişlerimiz de kısa bir süre içerisinde geldi. İkram olarak turşu ve roka gelmesi de güzel bir düşünceydi bu ikiliyi pidenin yanında seviyorum.

Bazı pidecilerde pideler lezzetli olsa da hijyene pek dikkat etmediklerini gözlemledim. Fakat burada öncelikle dikkatimi çeken husus hijyen oldu ve hijyen olarak oldukça başarılı bir işletmeydi.

Pidelerin lezzetine gelecek olursak da sıcak sıcak geldi ve taze bir şekilde yapıldığı belliydi. Özellikle kuşbaşılı pideyi bazı yerlerde çok sevemiyorum fakat burada tam istediğim kıvamdaydı hamurun kalınlığı da oldukça başarılıydı.

Menüde dikkatimi tobleroneli pideler çektiği için tatlı niyetine ortaya bunu da söyledik. Birçok yerde çikolatalı pide yemiş olsam da özellikle toblerone sevenler için bu pideyi şiddetle tavsiye ediyorum. Fiyat olarak da oldukça makul olan bu yere sık sık geleceğim.

İletişim ve konum bilgileri

Güvenevler Mahallesi, Gülden Sk. 2/32 Çankaya/Ankara
03124689502

R