Yemek

Mr. B Cocktail Bar & Bistro, Ankara

Mr. B Cocktail Bar & Bistro gayet huzurlu ve sakin bir atmosfere sahip. Bistro olmasına rağmen bu sakinliği yakalayabilmiş ender mekanlardan bir tanesidir. Çalışanların tamamı konuklara oldukça özenli davranıyor ve ilgiyi eksik etmiyor. Gayet güler yüzlü bir şekilde karşılanıp aynı şekilde uğurlanıyorsunuz.

Ankara’da kokteylin her türlüsünü deneyebileceğiniz çok enfes bir mekân. Her çeşit kokteyl varyasyonlarını bulabilmek mümkün. Bu başarısını bence tamamen sahibi Bülent Bey’e borçlu. Bülent Bey başarılı bir miksolojist olmasının yanında “karıştırma sanatı” eğitimleri de veren gayet profesyonel biri. Buraya gittiğinizde tepede asılı duran şapkalar dikkatinizi çekecektir. İşte bu şapkalar Bülent Bey’in miksolojist ödülü aldığı çeşitli ülkeleri temsil ediyor.

Bara gittiğinizde istediğiniz kokteyli menüden seçebilirsiniz. Ben birçok kokteyli denedim ve hepsine ayrı ayrı hayran oldum. Ancak Mr. B kokteyli benim favorilerim arasında diyebilirim. Eğer menüden seçim yapmada zorlanıyorsanız işi barmene bırakabilirsiniz. Bara geçin ve “bir kokteyl rica ediyorum” deyin. Barmen meyveler, sebzeler ve benzeri şeyleri bir araya getirerek size harika bir kokteyl sunacaktır.

Kesinlikle abartmıyorum, burada içtiğiniz kokteylleri 5 yıldızlı hatta 7 yıldızlı otellerin hiçbirinde bulamazsınız. Kokteyl konusunda bir hayli iyiler ve işlerinin hakkını fazlasıyla veriyorlar. Kokteyllerin aroması da sertlik derecesi de harika ayarlanmış Mutlaka gidin ve birbirinden lezzetli, uygun fiyatlı kokteylleri deneyin.

İletişim ve konum bilgileri

Barbaros, Abay Kunanbay Cd. No:8 Çankaya/Ankara
03124272707

R