Yemek

Mis Bi’çorba, Ankara

Çorba kültürü olan biri olarak gece geç saatlerde güzel bir çorba içmek gibisi yok. Evime yakın olduğu için ve 24 saat açık olduğu için bi’çorba sık sık ziyaret ettiğim bir mekân. Çorbacı olsa da sulu yemekleri de mevcut ve arada tercih ediyorum onlar da çorba kadar başarılı.

Mekânın iç dizaynı alışık olduğum çorbacılardan farklı ve bana göre daha sıcak. Çiçeklere ve yeşilliğe önem vermişler bu da mekânı daha sıcak bir yer haline getirmiş. Ailenizle günün her saati gelip yemeğinizi yiyebileceğiniz sıcak bir mekân.

Benim çorba olarak her zaman favorim kelle paça olduğu için de burada sık sık kelle paça içiyorum. Paçanın tadı oldukça lezzetli ve porsiyon olarak da doyurucu. Ayrıca yanında ikram olarak salata ve turşu geliyor ve ben salatasını da beğeniyorum.

Burada içtiğim bir diğer çorba da işkembe çorbası ve o da en az kelle paça kadar lezzetli. Çalışanlar ben günün hangi saatinde gidersem gideyim güler yüzlü. Aynı zamanda kelle paça ve işkembe sevmiyorsanız mekânda yanlış hatırlamıyorsam 11 çeşit çorba bulunuyor.

Bazen çorbanın üstüne burada sütlaç da yiyorum. Genellikle şerbetli tatlıları yemeyi sevsem de buranın sütlacı gerçekten oldukça başarılı ve iyi bir pastanenin sütlacı gibi bunu da giderken aklınızda bulundurun. Fiyatları da bu kalitede bir çorbacıya göre normal ve cep yakmayan türden.

Konum ve İletişim Bilgileri

2419. Sokak No:1-A/B Yeni Batı Mahallesi, Ankara 06730 Türkiye
+90 312 566 12 30

R