Gezi

Miniatürk İstanbul Nerede? Ziyaret Saati ve Giriş Ücreti

İstanbul içerisinde ziyaret edebileceğiniz müze sayısı gerçekten çok fazla. Her alanda, her isteğe uygun müzenin yer aldığı İstanbul’da sizlere bir önerimiz var. Türkiye’deki birçok tarihi eser ve mimari eserin minyatürlerinin sergilendiği bir müze bulunuyor. Miniatürk müzesi, gerçekte görmeye alışık olduğumuz birçok yapının minik, minnacık yapılaşmalarını izleyebilir, resimlerini çekebilirsiniz.

Haliç Kıyısında, 60 bin metrekare üzerine kurulu olan Miniatürk, müze dışında birçok özel aktivite alanına sahip durumda. Müze girişi ya da çıkışı öncesinde müze alanı içerisinde bulunan küçük alışveriş merkezine girebilir, amfi tiyatro ve havuz gibi alanlarda eğlenebilirsiniz. Miniatürk’ün asıl amacı ise Türkiye’nin en popüler mimari eserlerini minyatür ölçeklere getirerek sergilemektir.

Miniatürk İstanbul Müzesi Ziyaret Saati

Miniatürk içerisinde hiç tahmin edemeyeceğiniz yerlerin minyatür ölçeklendirmeleri bulunuyor. Global ziyaretçiye açık olmasından dolayı müze içerisinde tam 9 dilde sesli rehber hizmeti sunuluyor. Minyatür eserler ile Türkiye turuna çıkabilir, ülkemizde görülmesi gereken yerlerin minyatürleri ile karşılaşabilirsiniz.  Kapı açılışı 09:00 olurken kapanış saati 18:00 olmaktadır. Bayram, özel günler ve tatillerde dahi açık olan müze, 365 gün hizmet vermektedir.

Miniatürk müzesine giriş maalesef ücretlidir. Müze Kartın geçerli olmadığı bu müzeye girişler oldukça düşük ücretler ile yapılmaktadır. Yetişkinler için giriş ücreti 7,5 TL iken öğrenci, öğretmen ve askeri personellere giriş ücreti 3 TL’dir. Turistler için giriş ücreti 15 TL’dir. Ulaşımın nasıl olacağı ise;

Miniatürk Ulaşım

IETT ile Miniatürk’e gitmek isteyen kişiler aşağıdaki araçları kullanabilirler.

  • Eminönü: 47, 47Ç, 47E, 47N Belediye Otobüsü
  • Mecidiyeköy ve Şişli: 54 HŞ (Hasköy/Şişli) Belediye Otobüsü
  • Taksim: 36 T (Cebeci- Taksim) Belediye Otobüsü
  • Topkapı: 41 ST ( Seyrantepe – Topkapı) Belediye Otobüsü
  • Sultanahmet- Dolmabahçe: TB 1
P