Yemek

Meşhur Tavacı Recep Usta, Ankara

Ankara’da birden çok yeri bulunan Meşhur Tavacı Recep Usta Yenimahalle şubesine gittim. Mekan zaten dışarıdan görüntüsüyle oldukça güzel bir deneyim yaşayacağımızı belli etti. İçine girdiğimiz vakit mekanın tasarımı da oldukça hoşumuza gitti ve daha yemek yemeden iyi ki gelmişiz dedirtti. Özellikle çocuklu aileler için de oluşturmuş oldukları çocuk oyun alanı oldukça başarılı.

Mekana girdiğimiz vakit çalışanların güler yüzüyle karşılaştık ve masamıza oturduk. Menüsü oldukça zengin ve herkesin damak tadına uyacak şekilde. Mekanda ayrıca şık bir havuz bulunuyor ve özel bir alanda kuğular var. Kuğuları izleyerek yemek yemesi oldukça zevkli. Yemekten önce gelen ikramlarla zaten kalbimizi kazandılar.

Yemek olarak sac tava söyledik. Siparişler hızlı bir şekilde geldi. Yemiş olduğum sac tava tek kelimeyle harikaydı ve mekanın adı neden Meşhur Tavacı çok daha iyi anlamış olduk. İkramlar o kadar çeşitliydi ki bazılarını bitiremedik ama ikram olarak da pek çok mekandan daha başarılı olduklarını söylemek mümkün. Yemekten sonra da güzel bir çay ikramları mevcut.

Tüm bunlardan sonra hesabı ödeyerek mekandan gayet memnun bir şekilde ayrıldık. Belki de fiyat olarak sektör ortalamasına göre bir tık yüksek olsa da hem sac tavanın lezzetini çoğu yerde bulamazsınız hem de mekan şıklığı olarak da pek çok rakibine göre iddialı. Bu sebeple siz de sevdiklerinizi ve çocuklarınızı alarak gönül rahatlığıyla bu mekana gidebilirsiniz.

İletişim ve konum bilgileri

Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi Alaca Atlı Caddesi Barlas City D J Blok No:1, Çankaya/Ankara
03122404000

R