Yemek

Meşhur Paçacı Keyvan Lokantası, Ankara

Altındağ’da meşhur bir aile lokantası kelle paça sevenlerin uğrak noktası. İşkembe çorbası, tandır yemekleri muhteşem. Ustası ve çalışanları ise gayet güler yüzlü. Ankara’da Yozgat yöresine ait meşhur Arap aşı çorbasını da meşhur paçacı keyvan lokantası işletmesinde içebilirsiniz.

Ailenizle ya da tek başınıza Ulus’taki Seyranbağları dolmuş durağından kalkan Altındağ dolmuşlarıyla bu mekânı mutlaka gelip görün.

Binbir Derde Şifa Kelle Paça Çorbasının Esnaf Lokantası

Ustası çok kibar ve çalışanları da gayet güler yüzlü, ilgiyle sıcacık karşılıyorlar. Ankaralıların ve dışarıdan gelen turistlerin Altındağ’da en çok ziyaret ettikleri bir yer burası. Geleneksel yemeğimiz kurufasulye ve yanına da pilavı yine burada mutlaka denemelisiniz. Salata ve çay yanında ikram. Çaylar ise sınırsız olarak içilebilir.

Yozgat Arap Aşı Çorbası Var

Yozgat yöresine ait meşhur çorba Arap Aşı olarak bilinen şifalı çorbayı mutlaka için. Sadece salı ve cuma günleri çıktığı söyleniyor. Ama tek kelimeyle harika bir yer. Ankara’nın tarih kokan Ulus semtini yürüyerek gezdikten sonra burada muhteşem kelle paça çorbasından mutlaka tatmanızı öneriyoruz.

İletişim ve konum bilgileri

Anafartalar, Zafer Sk. 18/2-A, Altındağ/Ankara
03123123189

R