Salaş ve otantik bir yer arayanlar için Şaban Usta’nın Yeri doğru adres diyebiliriz. Bu anlamda lezzetli ve kaliteli yiyecekleri ile mekân bölgenin en iyileri arasında yer alıyor.

Öncelikle mekânın konum olarak biraz kötü bir yerde olduğundan söz etmek gerekir. Merkezi bir konumda olmaması buraya ilk defa gidecekleri için biraz sorun yaratabilir. Ancak merkezi bir konumda olmaması bazı olumlu durumları da beraberinde getiriyor.

Bunlardan biri de kalabalık bir lokasyonda bulunmadığından park yeri probleminin olmaması. Bu durum pek çok kişi oldukça önemli bir kriter. Ayrıca sessiz ve sakin yapısı ile şehrin gürültüsünden uzak birkaç saat geçirmek isteyenlerin de uğrak yeridir burası.

Yemeklerine gelince, et ürünlerinden hazırlanan yemeklerin ortalamanın üstünde olduğunu söyleyebilirim. Esnaf lokantası konsepti işle hizmet veren Şaban Usta’nın Yeri ev yapımı köftesi ve çorbaları ile de beğeni toplayan bir yer. Burada yer alan başlıca yemeklerin arasında denemeniz gereken ve memnun kalacağınıza emin olduğum seçeneklerden birkaçı bunlar.

Ayrıca hızlı servisi ve sıcakkanlı çalışanları buranın göze çarpan diğer çekici tarafları. Bu lokanta sessiz ve sakin bir ortamda güzel et yemekleri ile öğle ya da akşam yemekleri yemek isteyen kişiler için tercih edilebilir bir yer. Bu sebeple mekânı size rahatlıkla tavsiye ettiğimi belirtir, denemenizi rahatlıkla öneririm.

Konum ve iletişim bilgileri

Sehit Kubilay Mah. Selim Cad. No:79 Kecioren Merkez, Kecioren, Ankara Türkiye
Anadolu Medeniyetleri Müzesi noktasına 7,9 km mesafede
(0312) 330 45 53Meşhur Kuzu Sırık Kebabı – Şaban Usta’nın Yeri, Ankara