Yemek

Meşhur Kayseri Tepsi Mantıcı, Ankara

Mantı benim favori yemeklerimden. Ankara’da pek çok yerde başarılı mantı yediğimi söyleyebilirim. Fakat Meşhur Kayseri Tepsi Mantıcı’yı diğerlerinden ayrı yere koymak istiyorum. Hakiki Kayseri mantısını çok iyi yapmışlar. Geç keşfettim fakat bundan sonra canım mantı çektiği vakit ilk tercihim kendileri olacak.

2 arkadaşımla beraber gittik. Öncelikle mekân çok şirin bunu belirteyim. Çalışanların ilgisi masa düzeni tam istediğimiz gibiydi. Küçük ve şık bir bahçesi de bulunuyor fakat biz içeride oturmayı tercih ettik. Aynı zamanda siparişimiz de kısa bir süre içerisinde alındı.

Öncelikle mantı üzerine yoğunlaşmış bir yer olduğu için birden çok mantı çeşidi vardı. Fakat ben her zaman klasik mantıyı sevdiğim için onu sipariş ettim ve arkadaşlarım da bana uydu. Aynı zamanda menüde etli yaprak sarması da gözümüze takıldı ve ortaya ondan da sipariş ettik.

Siparişimiz kısa bir süre içerisinde geldi. Öncelikle mantılarının porsiyon olarak birçok yerden fazla olduğunu söyleyebilirim. Aynı zamanda etli yaprak sarması için de aynı şeyi belirteyim. Öncelikle etli yaprak sarmasını denedik ve çok memnun kaldık sırf bunun için dahi gelebilirim.

Sonrasında asıl gelme sebebimiz olan mantıya geçtik. Daha önce Kayseri’de de mantı yemiş birisi olarak şunu söyleyebilirim ki Kayseri’deki birçok yerle karşılaştırılacak düzeyde başarılı bir mantıydı. Son lokmasına kadar büyük bir zevk aldım ve arkadaşlarım da aynı görüşte.

Yemek bu kadar leziz olunca ortaya ev yapımı baklava da sipariş ettik ve ondan da oldukça memnun kaldık. Yani 10 üzerinden 10’luk bir deneyimdi. Hesabı istedik ve gelen tutar bana göre oldukça normaldi. Belki diğer mantıcılara oranla fiyatları biraz yukarıda olsa da sunduğu lezzet ortalama bir mantıcıyla kıyaslanmayacak derecede güzeldi.

İletişim ve konum bilgileri

Birlik Mah 435. Cad., 440. Sok, D:No:2 Çankaya/Ankara
03124963838

R