Son yıllarda farklı ve orijinal tatlar üreten yerlerin sayısı hızla artmaya başladı. İnsanlar artık alışılmış ve bilindik tatlar artık her insana cazip gelmiyor. Bunun yerine insanlar geleneksel yemeklerin farklı yöntemler ile harmanlanmasını ve ortaya çıkan enfes lezzetlerin tadını çıkarmayı umuyor.

Salaş bir görüntüsünü olması aklınıza hijyen konusunda olumsuz düşünceler getirmesin. Buranın genel hatları itibarı ile oldukça tertipli ve düzenli olduğundan söz edebilirim. Çalışanların ve mekân sahibini güler yüzü ise bir diğer dikkat çekilmesi gereken konulardan. Her zaman kaliteli ve hızlı servisin olduğu burası için oldukça söz edilebilir bir durum.

Farklı lezzetleri bulunan Meşhur Karadenizli Dursun Usta’nın Yeri benim dikkatimi en çok Rize usulü kuru fasulyesi ile çekti. Böylesine değişik bir tadı başka yerde yiyemeyeceğinizi garanti edebilirim.

Tüm yemeklerin oldukça lezzetli olduğundan söz etmek mümkün. Bu lezzetin ise kullanılan yöresel tereyağı sayesinde arttığından bahsedebiliriz. Çoğu yemekte kullanılıyor olan bu yağ lezzet odaklarının en üst seviyeye çıkmasına yardımcı olmuş.

Buranın Ankara’da farklı tatlar arayan kişiler için en uygun ve gidilebilir yerlerden biri olduğunu size rahatlıkla söyleyebilirim.

Konum ve iletişim bilgileri

Ulubey Mahallesi, Yağız Sokak No: 9 Altındağ, Ankara Türkiye
Anadolu Medeniyetleri Müzesi noktasına 3,7 km mesafede
(0312) 351 99 72

Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Meşhur Karadenizli Dursun Usta’nın Yeri, Ankara