Yemek

Meşhur Gülçimen Aspava, Ankara

Esat’ta bulunan Aspavaları Ankara’da neredeyse herkes bilir. Kendi başına bir kültür olan Aspava’nın Esat’ta yan yana üç farklı mekânı bulunuyor ve bunlar arasında benim tercihim Meşhur Gülçimen Aspava oluyor. Verdikleri hizmetler birbirine yakın olsa da burası benim için bir tık daha önde.

Aspavalarda çalışanların ilgisi de gayet yerinde. Özellikle akşam yemek saatlerinde ve hafta sonunda yer bulmak bazen zor bile oluyor. Aynı zamanda ramazan aylarında ben birçok kez dışarıya açılan masalarda yemek durumunda dahi kaldım. Bu kadar kalabalık olması insanların burayı nasıl sevdiğinin göstergesi.

Aynı zamanda Gülçimen Aspava 24 saat boyunca açık ve dilediğiniz zaman gidebilirsiniz. Bilmeyenler için burayı ön plana çıkaran şey döneri olduğu gibi ikrama farklı bir boyut kazandırması. Masaya oturduğunuz anda patates kızartması, salata, cacık, çiğ köfte ve mantar geliyor. İstediğiniz zaman ikramları da tazeliyorlar ve ikramlar tamamen sınırsız.

Benim Aspavada en çok yemeyi sevdiğim şey kendine özel olan ürünü olan SSK. Soslu soğanlı kaşarlı bir et dürümü ve tadı oldukça kaliteli olduğu gibi porsiyon olarak da başarılı. Bunun dışında bir diğer favorim de pide. Pideyi çok seven biri olarak Aspava’ya gittiğim zaman kuşbaşılı kaşarlı pideyi de arada söylüyorum.

İkramlar bu kadarla da sınırlı kalmıyor. Yemeğin üstüne masayı toplar toplamaz hemen semaverde çay önünüze geliyor. Çayınızdan bir yudum almadan hemen dondurmalı irmik helvası da geliyor. Bazen dondurmalı irmik helvasının yanına bir de trileçe gelirken bazen künefe geldiği de oluyor.

Yani bir döner, pide yemeye gittiğiniz zaman buradan tıka basa doymuş şekilde ayrılıyorsunuz. Aynı zamanda fiyatları da oldukça uygun. Bu kadar şeyi Aspava’da değil başka yerde yemiş olsanız hesabın baya kabarık geleceğini söyleyebilirim.

İletişim ve konum bilgileri

Barbaros, Esat Cd. No:110, Çankaya/Ankara
03124363824

R