Yemek

Meşhur Erzurum Oltu Kebap, Ankara

Altındağ civarlarında bulunan Meşhur Erzurum Oltu Kebap oldukça lezzetli kebapları olan bir işletme. Mekânın personelleri konuklarını kapıda çok sıcak bir şekilde karşılıyor ve memnun etmek adına gayret gösteriyorlar. Ailenizle birlikte ferah bir ortamda lezzetli bir cağ kebabı yemek için doğru bir tercih olacaktır.

Cağ kebabını oldukça seven biri olarak Ankara’da bu mekândan daha iyi bir cağ kebabı yapan bir yer henüz görmedim. Odun ateşinde pişen cağ kebabı ağızda enfes bir tat bırakıyor. Her cağ kebabı yapan her hakkını veremiyor maalesef. Ancak burada gerçek bir cağ kebabı yediğimi rahatlıkla söyleyebilirim. Cağ kebabı tek bir şiş olarak geliyor. Yani porsiyon bu şekilde. Ancak oldukça doyurucu olduğunu söylemeliyim.

Ben bu mekâna genellikle yanımda bir kişi ile beraber gidiyorum ve birer şiş söylemek yerine 3 şiş söylüyoruz. Bir buçuk şiş fazlasıyla doyurucu geliyor ancak çok aç değilseniz bir şiş ile de rahatlıkla doyabilirsiniz. Zaten yemek öncesi gelen mezelerle de zaten açlığınızı bastırmış oluyorsunuz. Mezeler bence gayet yeterli ve lezzetli. Oldukça özenli bir şekilde hazırlandığı belli oluyor. İkramlar arasında turşu da var ancak mezeleri turşuya oranla daha başarılı buldum diyebilirim.

Yemek sonrası fıstıklı kadayıflarını yemenizi tavsiye ediyorum ederim. Porsiyon olarak da lezzet olarak da bence gayet yerinde bir tada sahip. Mekânda otopark mevcut değil fakat o civarda özel aracınızı park edebilecek uygun yerler mevcut. Eğer Ankara’ya yeni gelmiş misafirleriniz varsa ve onları güzel bir yemekle ağırlamak istiyorsanız burası oldukça yerinde bir tercih olacaktır. Fiyatlar konusunda da gerçek, lezzetli bir cağ kebabı yediğimizi göz önünde bulundurursak bence gayet ortalama bir fiyata sahip.

İletişim ve konum bilgileri

Altınevler, Plevne Cad. No:101, Mamak/Ankara
03123482485

R