Turistik amaçlarla gerçekleştirilen İstanbul seyahatlerinde genellikle Kadıköy, Şişli, Beşiktaş gibi merkeze yakın ilçelerdeki oteller tercih edilmektedir. Bununla beraber fuar ve kongre başta olmak üzere iş seyahatlerindeyse Beylikdüzü, Avcılar ve kimi zaman Büyükçekmece otelleri değerlendirmeye alınmaktadır. Silivri ise İstanbul’un Trakya’ya açılan kapısı olup Tekirdağ ve Çorlu gibi sanayi bölgelerine de oldukça yakın bir konumdadır.

Silivri’nin Selimpaşa Mahallesi’nde bulunan Mertcan Pansiyon, özellikle yaz sezonu dışındaki aylarda gerçekleştirilen iş seyahatlerinde ve benzer kısa süreli konaklama ihtiyaçlarında değerlendirilebilecek bir tesis. Otel konforu sunmasa bile, bir veya birkaç gecelik konaklama için oldukça ekonomik bir çözüm. Bir aile işletmesi olan Mertcan Pansiyon’da hem çift kişilik yataklar hem de tek kişilik yataklarla kurulu iki, üç veya dört kişinin konaklayabileceği odalar bulunuyor.

İşletmede günün her saati sıcak su ve ücretsiz internet hizmeti sağlanıyor. Ayrıca sabah kahvaltısı da ücrete dahil. Kahvaltı açık büfe değil; ancak oldukça zengin bir içeriğe sahip ve ziyadesiyle de doyurucu. Akşamınızı isterseniz bahçede televizyon izleyerek, isterseniz de çatı katındaki terasta güneşin batışını izleyerek geçirebilirsiniz.

Kendi otoparkı da bulunan Mertcan Pansiyon, İETT’nin 303 numaralı bölgesel halk otobüsünün güzergahında. Ayrıca Beylikdüzü, Çorlu ve Tekirdağ gibi noktalara ulaşmak isteyenlerin kullanabileceği minibüsler de yol üstünden geçiyor.

Mertcan Pansiyon, Silivri, İstanbul