Kuruluşu 1930 yıllarına dayandığı bilinen Meram Pastanesi herkesin görmek istediği yerlerden sayılır. Ankara Kızılay bölgesinde bulunduğum sıralarda mekânı ziyarete gitmiştim. Mekânın bahçesi, oturma konsepti beni memnun etti. Mekân içerisinde çalışanların müşterilerle ilgilenmesi yeterliydi bence. Orada bir kahve içip kalktım. Daha sonra ikinci defa bir arkadaşımla buluştuk orada. Menüsüne göz gezdirdiğimde çeşitliliğin fazlalığı gözümden kaçmadı. Su böreği, yaş pastası, tuzlu ve tuzsuz kuru pastaları, baklavaları, keşkül gibi tatlıları, içecekleri bulunuyor. Ayrıca mekâna özel bir bahçe olduğunu belirtmemde fayda var. Açık havada rahatlıkla menüden yiyecek ve içecek seçiminizi yapabilir ve keyifle tüketebilirsiniz. Mekân içerisinde sigaranın yasak olduğunu bilmelisiniz. Bahçede sigara içen müşterileri gördüğümü belirtmeliyim sanırım. Yani sigara kullanıyorsanız bahçe sizin için uygun olacaktır.

Mekânın yiyeceklerinin lezzetli olduğunu söyleyebilirim. Hesap ödemek için kasaya geldiğinizde sizleri uygun bir hesap bekleyecektir. Ben mekânın pahalı olduğunu düşünmüyorum.

Kısacası; mekân gayet leziz ve temizdi. Çalışanları da sıkıntısız. Bu arada hesap öderken bir müşteriye istediği yiyecekleri paket yaptıklarına da şahit oldum. İsteğinize göre ürünler adınıza özenle paketleniyor ve o paketleri sevdiklerinizle paylaşma imkânınız oluyor. Mekanda ödeme seçenekleride müşteriye fazlasıyla sunulmuş. Kredi kartı ve nakit ödeme yapacağınız gibi diğer yemek kartlarındaki bakiyeyi de ödemenizde kullanabilirsiniz.

Konum ve İletişim Bilgileri

Korkut Reis Mahallesi Necatibey Caddesi, No:30B, Sıhhıye, Ankara Türkiye
Anıtkabir noktasına 1,3 km mesafede
+90 312 229 19 40

Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Meram Pastanesi, Ankara