Yemek

Mengen Konağı, Ankara

Arkadaş grubumuzla şehrin gürültüsünden uzak konsept olarak farklı bir yer aradığımız vakit Mengen Konağı dikkatimizi çekti ve pazar günü bu mekâna gittik. Öncelikle mekânın dışarıdan olan görüntüsü benden tam puan aldı diyebilirim. Ankara gibi bir yerde sessiz ve güzel bir doğa eşliğinde kahvaltı yapmak istiyorsanız burası doğru adres.

Mekânın dekorasyonun ahşaptan olması benim ilk dikkatimi çeken nokta oldu. Ayrıca iç ve dış kısımları da başarılı bir şekilde tasarlanmış bizim tercihimiz iç kısımda oturmaktan yana oldu. Aynı zamanda çocuklu aileler için de oldukça başarılı bir yer tavşan gibi sevimli hayvanlar var ve çocuklar bu hayvanlarla vakit geçirebilir. Aynı zamanda çocuklar için oyun alanı da mevcut.

Menü zenginliği bakımından da oldukça başarılı ve serpme kahvaltının yanı sıra menemen, gözleme ve birçok çeşit ürün bulunmakta. Bizim tercihimiz menemenden yana oldu ve dışarıda yemiş olduğum en güzel menemenlerden bir tanesiydi diyebilirim.

Çay servisini semaverde vermeleri de bizim oldukça hoşumuza gitti ve zaten bu şekilde dekore edilmiş bir mekâna da bu yakışırdı. İçeri kısım ve dışarısı ahşapla o kadar başarılı bir şekilde tasarlanmış ki bir an Ankara’da olduğunuzu unutturuyor.

Aynı zamanda aldığım bilgilere göre de haftanın belirli günlerinde saz eşliğinde canlı müzik hizmetleri de bulunmakta. Menülerini incelediğim vakit akşam yemeği için de tercih edilebilecek bir yer olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Fiyat olarak da sunmuş olduğu hizmete göre fiyatının oldukça normal olduğunu söyleyebilirim. Biz lezzet, sunum ve mekânın dekorundan oldukça memnun ayrıldık. En kısa süre içerisinde de akşam yemeği için gitmeyi de düşünüyoruz. Ayrıca özel günler için de tercih edebileceğiniz bir yer olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim.

İletişim ve konum bilgileri

İvedik, 3585. Cd No:66, İvedik Organize Sanayi Bölgesi/Yenimahalle/Ankara
03123968786

R