Yemek

Mazi Antika Kafe, Ankara

Benim gibi geçmişe özlem duyan birisiyseniz Mazi Antika Kafe tam size göre. Maalesef geç keşfettim fakat bundan sonra sık sık gideceğim. Mekâna resmen hayran kaldım diyebilirim. Orada bulunduğum vakit resmen zaman yolculuğu yapmış gibiydim ayrılmak istemedim.

Mekân iki kattan oluşuyor. Giriş katı daha çok müze tarzı diyebilirim. Aklınıza gelebilecek birçok eski ürün bulunmakta. Eski gazeteler, film posterleri, sanatçıların afişleri, taş plaklar ve daha niceleri kesinlikle burayı gelip kendi gözlerinizle görmelisiniz. Aynı zamanda bazı ürünlerin satışı da yapılmakta. İkinci kat yine nostaljik ama daha çok kafe tarzında hazırlanmış.

Çalışanların ilgisi de mekânın temizliği de oldukça hoş. Bahçesini de görme şansı buldum ve bahçesini de beğendim. Ferah bir yapıda olduğu için kalabalık arkadaş gruplarınızla ya da ailenizle gelip hoş sohbet etme şansı da bulabilirsiniz.

Mekânın müziklerinin taş plaktan çalınması da böyle bir konsepte gerçekten yakışmış. Menüsüne gelecek olursak da normal bir kafeden herhangi bir farkı bulunmamakta ve ürün çeşitliliği oldukça fazla.

Benim tercihim bal kabaklı cheescake ve filtre kahve oldu. Böyle nostaljik bir yere büyülenmişken bir de bal kabaklı cheescakeine de hayran kaldığımı söyleyebilirim. Bundan sonra geldiğimde farklı cheescakelerini de deneyeceğim.

Fiyat olarak da bulunduğun yerin civarında olduğunu söyleyebilirim. Fakat buraya sırf bir şeyler yiyip içmek değil anı yaşamak için bile gelmelisiniz güzel bir deneyim oldu.

İletişim ve konum bilgileri

Barbaros, Güniz Sk. 21A, Çankaya/Ankara
05336167575

R