Türk ve Yunan mutfağının parmak yedirten mezeleri Manolis Meyhane Çankaya – Kavaklıdere adresinde mutlaka denenmeli. Mezelerin yanında mekana özgü lezzetler ve ara sıcaklar ile sofranız şenlenecek. Temiz olmasının yanında hizmet de son derece kaliteli. Ama tabii ki Manolis deyince akla mezeler geliyor. Sarımsaklı karideslere eşlik eden kuşkonmazlara, socak veya soğuk sevis edilen Ege otlarına, deniz taraklarından lahana sarmalarına, yanına bol radika konmuş ızgara köftelerden kereviz salatalarına uzanan geniş bir menü ağızları sulandırıyor.

Manolis Meyhane bu işi biliyor. Mekanın ortasında büyüyen ve üzerine nazar boncukları asılan ağaç ise pencerelerden izlediğiniz modern şehir sokakları manzarasını adeta şenlendiriyor. Manolis Meyhane özel bir mekan. Özel tatları sunuyor. Dostluk ve muhabbet yeri. Hep söylenen bir ifadeyi yenilemek isteriz; Nasıl içileceğini bilenler içindir Manolis.

Kral Manolis’in Adını Bilir misiniz?
Antik çağların Yunanistan’ında, Samos adasının kralı, iyiliği ile nam salmış Manolis’den adını alan işletme bu dost canlısı kralı şimdi adında yaşatıyor. Bir meyhane için tam bir muhabbet ortamıdır dendiği zaman işte o meyhane işi biliyor demektir. Manolis’in özel atmosferinde bunu hissedeceksiniz. Şık bir yerleşimi var. Her köşesinin özenle dekore edildiği belli oluyor. Özel ahşap sandalyeler akıllarda yer eden klasik meyhane havasını yansıtıyor. Eski radyolar gibi ilgi çekici objeler duvarları süslüyor. Ankara’nın huzurlu mutfağı leziz tat bıraktığı damaklarınıza hitap ediyor.

Konum ve iletişim bilgileri

Manolis Meyhane, Ankara
+(0312) 426 44 26
Güvenevler, Kavaklıdere Cd. 7/A, 06690 Çankaya/AnkaraManolis Meyhane, Ankara