Yemek

Mangalevi, Ankara

Hafta sonu ailemle gitmek için güzel bir mangalcı tarzı bir yer araştırdığım vakit karşıma Mangalevi çıktı. İnternetteki yorumlara güvenerek bu mekâna gittik ve bundan sonra da sık sık gideceğimizi söyleyebilirim. Genel olarak her şeyden memnun ayrıldık ve güzel bir deneyimdi.

Öncelikle dekor olarak birçok mangalcıya göre güzel bir dekorlarının olduğunu söyleyebilirim. Aynı zamanda biz temizlik bakımından da genel olarak memnun ayrıldık. Bunun yanında çalışanların ilgisi de oldukça yerinde ve mekâna girdiğiniz andan çıktığınız ana kadar aynı samimiyetle ilgileniyorlar.

Buranın müdürü olan Osman Bey de neredeyse tüm masalarla tek tek ilgilenip memnun olunup olunmadığını soruyor. Çalışanların hepsi oldukça sıcak kanlı insanlar. Menüde pek çok şey mevcut. Fakat biz kalabalık geldiğimiz için 1 kilo köfte ve 1 kilo tavuk söyledik. Bunun dışında Urfa sürümü lahmacunlarının da meşhur olduğunu bildiğimiz için de lahmacun da sipariş ettik. Siparişi vermemizle birlikte ikramlar da geldi ve ikramlar oldukça göz doyurucu ve olması gerektiği gibiydi.

Siparişler de beklediğimizden kısa bir süre içinde geldi. Benim en çok merak ettiğim tat Urfa lahmacunuydu. Şunu kesinlikle söyleyebilirim ki Urfa lahmacununu çok iyi yapmışlar. Mangalcı olsalar dahi sırf bu lahmacunu için dahi buraya gelebilirsiniz.

Mangalda yapılan ızgara köfteler ve tavuklar da tam olması gerektiği gibiydi. Özellikle ben köftesinin tadını oldukça beğendim. 6 kişi verdiğimiz siparişler sonucunda tıka basa doyduk. Yemekten sonra güzel bir şekilde çay ikramında da bulundular ve oldukça memnun bir şekilde ayrıldık.

Aynı zamanda evlere servis olduğunu da gördüm. Sizler de bu güzel mekâna yakınsanız evlerinize düşünmeden sipariş de verebilirsiniz. Aynı zamanda lezzete ve sunuma göre fiyatlarının çok uygun olduğunu da belirteyim.

İletişim ve konum bilgileri

Macun Mahallesi 200. cadde, Erciyes iş yerleri sitesi 2/A Yenimahalle/Ankara
03123974020

R