Gezi

Mandabatmaz, İstanbul

İstanbul’da, Beoğlun’da, İstaklal Caddesine gözlerden uzak bir işletme olan Mandabatmaz, tüm sokak ve caddeyi kahve kokusuna boğmaktadır. Kanuni Sultan Süleyman döneminde İstanbul’a giriş yapan kahve, o gün bugündür en iyi şekilde misafirlere sunuluyor. İstanbul gibi misafirlerini kendine aşık eden bir şehirde yer alan Mandabatmaz, ufak bir fincan kahvede tarif edilemez mutluluklar sunuyor.

Mandabatmaz’ı sabahçılar ayrı, akşamcılar ayrı, gündüz gelenler ise ayrı tanımaktadır. Dükkan içerisinde yer alan koku sokağa, caddeye kadar inmektedir. Bu dükkan içerisinde pişen kahvelerin köpüğüne hiçbir yerde bulunamadığı ifade ediliyor. 1967 yılında açılan işletme, bölgenin en eski yerlerinden birisidir. İstiklal Caddesinde AVM gider, tramvay gider, Galatasaray Lisesi gider ama Mandabatmaz asla gitmez denilmektedir.

Matdabatmaz Hakkında Bilgiler

İstiklal Caddesini İstiklal yapan yerlerden birisi de Matdabatmaz’dır. Her gün yüzlerce kahve severi misafir eden işletme aynı zamanda turistlerin de gözde yerlerinden birisidir. Ocakta, ufak cezvelerde yapılan Türk kahvelerinin sırrını bilen henüz bulunmamaktadır. Oldukça özel kahve çekirdeklerine sahip olan bu işletme, kahveleri bilinen yöntemlerin dışına çıkarak kendisine has yöntemlerle kavurmaktadır. Bu da kahvelerin lezzetlerine doğrudan yansımaktadır. TripAdvisor Mükemmellik Sertifikasına sahip işletme, kahve konusunda İstanbul’da neredeyse rakipsizdir.

Beyoğlun’da kapı önüne masa sandalye atarak hizmet vermeye başlayan ilk yerden birisi de Mandabatmaz’dır. Yarım asırdan fazladır ayakta olan işletmenin kahveleri hala ilk gün ki heyecanla yapılıyor. Bugüne kadar birçok kişi kahvelerin sırrını öğrenmek istese de işletme sahibi sırrını maalesef paylaşmak istememiştir 🙂

Mandabatmaz Nerede

TripAdvisor Kahve ve Çay kategorisinde 2. sırada olan Mandabatmaz gün içerisinde sayısız kişiye hizmet vermektedir. Beyoğlu’nda yer alan bu işletmeyi görmek, en azından bir kahvesini içmek isteyebilirsiniz. Yukarıda yer alan harita bağlantısına akıllı telefonlarınızdan tıkladığınızda navigasyon kapı girişine kadar getirecektir. İşletme ile ilgili diğer bilgiler;

Adres: Asmalı Mescit, Olivia Geçidi 1/A, 34430 Beyoğlu/İstanbul
İnternet Adresi: mandabatmaz.com.tr
E-Posta: info@mandabatmaz.com.tr
Telefon: +90 212 243 77 37

P