Yemek

Madalyon, Ankara

Arcadium Avm içinde bulunan Madalyon oldukça şık bir restoran. Genellikle avm içi ve civarında bulunan mekanlar hakkında ön yargıya sahip olsam da Madalyon bu ön yargılarımı yıktı diyebilirim.

Öncelikle mekanın tasarımı oldukça şık ve masalar birbirine çok yakın olmadığı için rahat bir şekilde yemek yiyebiliyorsunuz. Ayrıca çalışanların ilgisi de oldukça yüksek ve nazikler.

Önden gelen ikramları oldukça başarılı buldum ve hepsini beğendim. Ayrıca şansıma canlı müzik de vardı ve haftanın bazı günleri ve bazı saatlerinde bu hizmetlerinin olduğunu da öğrendim bu da şık bir detay. Menü olarak göz doyuran bir menüsü var ve neye karar vereceğiniz konusunda tereddütte kalıyorsunuz. 

Yemekler az porsiyon ve çok porsiyon olarak da ayrılmış durumdalar. Bu şekilde ayrım yapmaları da hoşuma gitti. Ben aç bir şekilde gittiğim için bir porsiyon Adana kebap sipariş ettim. Kebabın tadı oldukça leziz ve porsiyonu da oldukça doyurucuydu. Önden gelen mezelerle kebap oldukça güzel bir şekilde uyum yakalamıştı ve yemiş olduğum yemekten büyük bir zevk aldım.

Çalışanlardan bilgi aldığım vakit et konusunda oldukça iddialı olduklarını dile getirdiler. Diğer masalara gelen yiyeceklere göz ucuyla baktığım zaman da et sunumlarının oldukça başarılı olduğunu ve restorandaki kişilerin de yemeklerinden memnun olduklarını gözlemledim. Eğer yolum Arcadium Avm taraflarına düşerse yine gelip menüden başka bir şey seçeceğim ve çoğu kişiye de tavsiye edebilirim.

İletişim ve konum bilgileri

Koru, 2590. Sk., Yenimahalle/Ankara
03128190606

R