Yemek

Mack House Food & Becerage, Ankara

Amerikan konseptli restoranlar arasında en sevdiğim mekanlardan biri olan Mack House Food & Becerage özellikle hamburger konusunda kendini baya bir geliştirmiş bir durumda. Öncelikle restoranın dizaynından, konseptinden biraz bahsedeyim. Aslında mekan kırmızı renkte kocaman Amerikan Mack çekicinin dorsesinde gibi dizayn edilmiş. Bu Ankara’da gördüğüm en değişik mekanlardan biri oldu. Bu görünümü ile bizlere Amerika’da bir hamburgercide yemek yiyor hissi verdiğini rahatlıkla söyleyebilirim.

Buraya gitmeden önce hamburgerlerinin çok lezzetli olduğunu duymuştum ve ben de gidince bir hamburger denemek istedim. Personeller oldukça ilgili ve onların tavsiyelerine uyarak bir hamburger sipariş ettim. Self servis olarak hizmet veriyorlar ancak masaya da isterseniz siparişiniz geliyor. Kısa süre içerisinde hamburgerim geldi. Sunum açısından tatmin olmuş durumdaydım. Yanındaki patatesler de oldukça iştah açıcı duruyordu.

Hamburger köftesinin pişme derecesini çok beğendim. Köfte tamamen suyunu çekmemişti ve kurumamıştı. Bu kıvamı tutturabilmek oldukça zor olmasına rağmen bunu başarmışlardı. Köftesine tam not verdim. Hamburger ekmeği de oldukça lezzetli ve yumuşaktı. Ankara’da bu kadar lezzetli ve hafif olmasına rağmen oldukça doyurucu bir burgerci bulmak zordur.

Mekanın Hot-Dog’ları da oldukça meşhurmuş. Hatta personeller önce Hot-Dog denememi tavsiye etmişlerdi ancak ben tercihimi hamburgerden yana kullanmıştım. Bir dahaki sefere gittiğimde mutlaka bir Hot-Dog deneyeceğim. Ankara’da daha önce Hot-Dog denediğim yerler olmuştu ancak tam anlamı ile memnun kaldığım söylenemezdi. Bu bakımdan bir dahaki gidişimde mutlaka bir Hot-Dog yiyeceğim.

Mekanın fiyatları ortalama diyebilirim. Ankara’da bu lezzette bir hamburger yiyebilmeniz için ortalama bu seviyelerde hatta çoğu zaman daha pahalı bir maliyete katlanmak gerekebiliyor. Ben fiyat düzeyini oldukça makul buldum. Mutlaka en kısa süre içerisinde denemelisiniz.

İletişim ve konum bilgileri

Üstün Petrol Ofisi, Erler Mahallesi Eskişehir Yolu 14. km Dumlupınar Bulvarı, Ümitköy – Alacaatlı Köyü Yolu No:344/D
03122876225

R