Yemek

Liva Pastanesi, Ankara

Buraya Marco Pacsha nargilelerinin keyfini yaşadıktan sonra uğradım. Tiriliçe sipariş verdim, içerisi oldukça lüks ve kalabalık duruyordu. Zaten Marco Pacsha Çukurambar şubesine gerçekten yakındı, o muhitin hem yoğun hem de pahalı olduğunu bilirsiniz. Tatlım ben çok beklemeden masama getirildi, samimi ve ne yaptığını bilen, sempatik bir garson servisimi yaptı.

Gözlemlediğim kadarıyla oldukça titiz davranıyorlar. Açık büfe kahvaltılarının ve çay saatlerinin olduğunu yine o tatlı garson beyden öğrenmiştim. Canlı müziği de duyunca, kaçırır mıyım? Kafenin Çarşamba, Cuma ve cumartesi günleri canlı müziğinin olduğunu sizlerle paylaşmam gerekir. Ben bir cumartesi keyfine katılmıştım. Bence verimli, eğlenceliydi. Çıkan grup oldukça keyifli şarkılarla bize eşlik etti.

İkinci geldiğimde çalışanların bir iki tanesinin gittiğini öğrendim. Daha sonra arkadaşlarımla bir Pazar kahvaltısı için burayı tercih ettik. Anlayacağınız bir kere gitmiştim ve artık müdavimi olmuştum.

Kahvaltılık yiyecekler, beni arkadaşlarıma mahcup etmedi. Sabah yediden öğle vakti saat on bire kadar kahvaltı saatleri sürüyor. Ayrıca kafe gün içerisinde çay saati adı altında bir açık büfe daha ziyaretçilerine sunuyor.

Hiç mi eksisi yok? Kafe kısmındansa pastane kısmını daha çok sevdim. Özellikle pastaları çok taze ve krema kıvamları harika! Bence işletme, kafe kısmını biraz geliştirmeli. Yemeklerinin tadı pastaları kadar mükemmel değildi. Şehir merkezinde olmasına rağmen sakin bir atmosferi vardı. Bahçesinde oturmak yaz mevsimlerinde oldukça keyifli.

Lavaboları hijyenik ve personeller tarafından sürekli kontrol ediliyor. Benim için bu da bir artıdır. Bunun yanında kablosuz internet hizmetini de bulabiliyorsunuz. Bölgedeki emsallerine göre fiyat performans oranları bence ideal görünüyor. Kafe kısmının yemeklerinin biraz porsiyonu büyük olması sebebiyle pahalı olduklarından bu kısımda bir eksi olarak söyleyebilirim. Tamam, yemekler doyurucu ama porsiyonu küçülterek tutarı daha uygun bir seviyeye çekebilirler.

Sonuç olarak, gidilesi bir işletme olduğunu düşünüyorum. Tatlıları ve canlı müziği beni en çok cezbeden yanlarındandı. Bununla beraber açık büfe kahvaltısı da en azından bir kere denemenizi istediğim mükemmel tatlar barındırıyor.

Not: kahvaltı ya da canlı müzik için gideceğim zamanlarda yoğunluk nedeniyle kapıdan dönmemek adına ben rezervasyon yaptırmıştım. Siz de bu şekilde kendinizi arkadaşlarınızın yanında olası bir rezil olma durumundan kurtarabilirsiniz. 😊

Konum ve İletişim Bilgileri

48.Cadde No 34-A Çukurambar, Ankara 06510 Türkiye
Anıtkabir noktasına 3,3 km mesafede
+90 312 284 96 00

R