Edirne, Trakya’nın en güzide yerleşim yerlerinden birisidir ve sahip olduğu onlarca turistik yer de göz önünde bulundurulduğunda, seyahat severlerin en az bir kez uğramak isteyebileceği bir destinasyondur. Edirne’ye yolunuzun düşmesi için onlarca neden var: Tarihi yağlı güreşlerden Selimiye Camii’ne, Osmanlı’dan günümüze dek uzanan tarihi yapılardan ibadethanelere, müzelerden gastronomiye kadar birçok yönüyle Edirne tam bir açık hava turistik merkezi.

Edirne’ye yol düşmüşken, Lozan Barış Anlaşması çerçevesinde Yunanistan’dan savaş tazminatı olarak alınan Karaağaç’a da uğramadan olmaz. Karaağaç, hemen şehrin yanı başında kurulu, doğası korunmuş güzel bir yer. Birçok kafe, restoran ve benzer tesis yerli ve yabancı konuklarını bekliyor. Genel olarak tümünü de onaylamak ve tavsiye etmek mümkün. Bu yazımızdaysa sadece birine yer vermek istedik: Limon…

“Limon Restaurant & Cafe Bistro & Kahvaltı” ismi, günün her saati konuklarına hitap ettiğinin bir göstergesi zaten. Özel günlerde, aile ve yakın dostların dahil olduğu düğünlerde, nişan yemeklerinde ve benzer etkinliklerde de tercih edilen işletme, özellikle Cumartesi ve Pazar günleri serpme kahvaltısıyla nam salmış durumda. Bazı akşamlar canlı müziğin de sunulduğu Limon, restoran olarak gerçekten çok başarılı.

Güzel havalarda bahçesinde otururken kendinizi kırda piknik yapar gibi hissedebilirsiniz. Kış aylarında içeride otururken ise, Uludağ veya Palandöken’deki lüks mekânlardan birisindeymiş gibi hissetmeniz olası. Yemekleri oldukça leziz ve doyurucu olan Limon’da, her damak zevkine hitap eden ürünler bulmak mümkün. Sadece patates ve bira ikilisi bile söz konusu atmosferde harika oluyor.

Limon, Edirne