Yemek

Lezzet Kebap Salonu, Akşehir, Konya

Dünya’nın ortası neresiydi, önceki içeriklerimizin birinde bahsetmiştik, hatırlayabildiniz mi? Nasreddin Hoca’nın eşeğinin sağ arka ayağını bastığı yerdi… Biraz genelleyecek olursak Akşehir. İşte bu güzel Anadolu ilçesinde 1891 yılından beri faaliyet sürdüren ve kendisine “Dünyanın ortasındaki lezzet” sloganını seçen bir işletme mevcut: Lezzet Kebap Salonu…

Lezzet Kebap Salonu, Konya mutfağından iki özel ürünü konuklarıyla buluşturuyor. Etli ekmek ve tandır kebap yemiş olun veya olmayın, yolunuz bu ilçeye düşerse bir de mutlaka Lezzet Kebap Salonu’nda deneyin. Zira her iki ürünü de oldukça leziz bir şekilde hazırlıyorlar. Yılların bilgi ve deneyim birikimini mutfaklarına yansıtmayı başarmış olan işletme, etli ekmeğe de tandır kebaba da yaklaşımınızı olumlu yönde değiştirecek.

Samimi ortamı, hem aile hem de esnaf lokantası tadında bir izlenim yaratıyor. İşin doğrusu İç Anadolu’daki çoğu başarılı işletmede de bu atmosferin olduğunu söylemek gerek. Yani büyükşehirlerdeki şık tasarımlı restoranlardan farklı bir görünümü olması, asla önyargılı yaklaşmanıza neden olmamalı. Zira yüzlerce lira bırakılan lüks restoranları cebinden çıkartabilecek kıvamda bu işletme.

Lale Kebap ve Etli Pide Salonu ise Lezzet Kebap Salonu’nun kapı komşusu oluyor. Aralarında bir rekabet var mı, fiyat ve lezzet farkı var mı bilmiyoruz. Bir sonraki sefere de orayı denemek isteriz. Eğer siz daha önce Lale’ye uğramışsanız yorumlarınızı bizimle paylaşırsanız minnet duyarız.