Yemek

Let’s Bake Artisan Bakery, Ankara

Oldukça zevkli döşenmiş, Cinnah mahallesinde bulunan çok ferah bir mekân. Dekorasyonu gerçekten inanılmaz şekilde güzel. Ankara’da huzur, lezzet, kalite ve samimiyeti bir arada bulabileceğiniz kısıtlı mekanlardan bir tanesi. İşletme sahipleri Betül Hanım ve İbrahim Bey gerçekten çok kibar insanlar ve oldukça da cana yakınlar. Gayet hoş bir şekilde karşılanıyorsunuz.

Let’s Bake Artisan Bakery ‘e ilk gidişimde kahvaltı için gitmiştim. Muhteşem bir kahvaltı sunumları var. Kahvaltıda kullanılan tüm malzemeler kaliteli ve marka ürünler, aynı zamanda da oldukça taze. Kahvaltılar çok kalabalık oluyor genellikle, biz rezervasyon yapıp gitmiştik. Siz de giderseniz mutlaka rezervasyon yapın. Kahvaltılar sadece hafta sonları mevcut ve saat 14’te bitiyor.

Kahvaltı haricinde bu mekana öğle saatlerinde tatlı yemek, çay –  kahve içmek için gidiyorum. Gayet sessiz bir ortamı var. Ders çalışmak ya da yarım kalan işini tamamlamak isteyenler için gayet ideal. Tatlılar her gün yenileniyor. Bir gün gördüğünüz tatlıyı ertesi gün gittiğinizde göremeyebilirsiniz. Bu bakımdan da mekânda menü kullanılmıyor. Çünkü menü içeriği sık sık değişiyor.

Bu bana göre oldukça hoş bir detay geldi. Benim gibi sürekli farklı tatlar peşinde koşan, değişik lezzetler tatmak isteyen kişiler için oldukça olumlu bir özellik. Mekânda bir diğer çok beğendiğim özellik ise mutfağın açık olmasıydı. Gayet şeffaf bir şekilde mutfakta neler hazırlanıyor, nasıl hazırlanıyor görebilme imkânı var.

Çay içmeyi hatta özellikle farklı tarzlarda değişik çaylar içmeyi sevenler için çok uygun bir mekân. Çeşit çeşit onlarca tarzdan çay bulabilmeniz mümkündür. Ben birkaç tanesini denedim ve gayet hoşuma gitti. Fiyatlar konusunda ise bence sunulan hizmet ve kalite ile doğru orantılı. Abartı fiyatlar yok.

İletişim ve konum bilgileri

Güvenevler, Yeşilyurt Apartmanı, Yeşilyurt Sk. No:5/A, Çankaya/Ankara
05062340869

R