Yemek

Last Penny LP, Ankara

Ben buraya ne kafe ne de bar diyebiliyorum. Sanırım alkollü içecekler sunan, güzel kokteyller yapan bir kafe olarak adlandırmam yerinde olacaktır.

Buraya cadde üzerinde, gidilesi güzel bir yer ararken denk gelmiştim. Cadde demişken hemen park sorunu yaşanabileceğinden bahsedeyim, içimde kalmasın. İlk gidişimde aracım yoktu ama sonraki gidişimde bunun sorununu baya hissetmiştim çünkü.

Kafeye gelince, ben genelde genç profilden oluştuğunu fark ettim. Orta yaş düzeyinde de müşterileri yok diyemem. Genel profilin gençlerden oluşmasından olacak ki, müzik gayet yüksek, hafiften rahatsız edici seviyedeydi. Buraya hafta içi gidildiğinde, biraları 2TL daha uygun fiyatla içmek mümkünmüş. İki gidişim de hafta sonuydu. Ama gençleri konuşurken bu şekilde duydum.

Mekanda kapalı alanda asla sigara içemiyorsunuz. Çalışanların kibar ve güler yüzlü oluşuna diyecek bir şeyim yok. Mekanda kitaplık olması, bence gerçekten hoş bir detay olmuş.

Alkollü ya da alkolsüz çok çeşit içeceği ve kokteyli burada denemeniz mümkündür. İçeceklerin yanında gelenleri de ben gayet güzel bulmuştum. Mekanın işletmecisinin yarattığı konsepte ve havaya bakarak, başarılı biri olduğunu düşünüyorum.

Dikkatimi çeken belki de en önemli şeylerden biri de lavaboların hakikaten çok temiz oluşuydu. Toplu alanlarda bu kadar ortamı hijyenik tutabilmek zordur. Buradan bu konuda çalışanlara sanırım ek bir teşekkür etmeliyim.

Park sorunu ve kapalı alanda sigara problemi dışında, bence denenmesi gereken şık bir yer. Konumu da oldukça merkezi, insan ulaşımda zorluk yaşamıyor. Bir şeyler içmek ya da arkadaşlarla takılmak için bu kadar iyi bir yer daha olamazdı herhalde. İspanyol ve Meksika yöresine ait çeşitli lezzetleri de burada deneme şansınız bulunuyor. Ben iki gidişimde de keyif aldım, umarım sizler de beğenirsiniz.

İletişim ve konm bilgileri

Bahçelievler, Prof. Muammer Aksoy Cd No:51 Çankaya/Ankara
03122220016

R