Özel bir yemek menüsü ama bir o kadar da konfor arıyorsanız Scarpetta’ya mutlaka uğramanız tavsiye edilir.

Scarpetta pizza tutkunlarına hizmet veren bir şef lokantası. Dünya mutfağı aşçısı olan şef tarafından hazırlanan reçeteler geleneksel lezzetlerle harmanlanıyor. Hem leziz hem de yaratıcı bir menü ortaya çıkıyor.  Sağlıklı yemekler ve dünya mutfaklarından örneklerle tam teşeküllü bir restoran olarak Ankara’da hizmet veriyor.

Kilo vermek için sağlıklı beslenenler, hamur işinden vazgeçmeyenler ya da yeni tatlara açık olanlar için mutlaka uygun bir tabak bulmak mümkün oluyor. Klasik lezzetlerin yanı sıra, farklı tatlar sunan yerel ve uluslararası lezzetleri de mutfakta görmek mümkün!

Rahatlık, Konfor ve Lezzet Bir Arada

Başkent Ankara’nın Ümitköy Mutlukent Mahallesinde hizmet veren Scarpetta çeşitli dünya mutfakları üzerinde eğitim almış şef Birsen Güner tarafından işletilmektedir. Geniş ve soğuk restoran düzenlemelerinden farklı olarak Scarpetta butik bir mekan olmayı tercih etmiştir.

Lezzetin ve keyifle geçirilecek zamanların dükkan genişliğiyle hiç ilgisi olmadığının bilincinde olarak size rahat bir bahçe ortamı ve ferah bir yemek salonu sunar.

Pazar sabahları hazırlanan özel kahvaltıların yanında Türk ve dünya mutfaklarından değişik lezzetleri de istediğiniz an Scarpetta’da bulabilirsiniz. Mekan son derece rahat ve konforlu olduğu için uzun süren öğle yemeklerinizde de tercih edebilirsiniz.

Her Zevke Hitap Ediyor

Yapılan yorumlar içinde yer alan o kadar lezzetliydi ki tabağın sonunu ekmekle sıyırdım cümlesine özellikle dikkat çekmek isteriz. Yumurtalı poğaça, içi bol börekler ve havuç reçeli gibi değişik tatlarla hazırlanan kahvaltıların yanında pizza, sufle, tiramisu gibi İtalyan lezzetleri de denenebilir.

Gidenler ayrıca Scarpetta’nın kitap okumaya bile çok elverişli olduğunu belirtiyor, çünkü çok rahat ve huzur dolu bir mekandır. İtalyanca’da terlik anlamına gelen Scarpetta isminin seçilmesi çok yerinde olmuştur. Giymeye alıştığınız, rahat ettiğiniz, ev yaşantınızda sizden bir parça olan terliğiniz kadar rahat bir ortamda Scarpetta misafirlerini ağırlamaktadır.

Mekanın gene özenle döşenmiş üst katı toplantılar ve diğer eğlenceli aktivitelerin düzenlenmesi için kiralanabilir. Bahçeli kısımda hamak keyfi bile yapabilirsiniz.

İletişim ve konum bilgileri

Mutlukent, 1948. Sok. No:6, Yenimahalle/Ankara
03122358182La Scarpetta, Ankara