Geçenlerde Ankara'nın en güzel semtlerinden biri olan Kavaklıdere'deydim. Gözüme La Gioia adında bir İtalyan restoranı çarptı. Dış mimarisi ile birden beni kendine çekti. Dış görünümü itibariyle gerçekten muhteşem bir mekan olduğunu söylemeyelim.

İtalyan mutfağına oldum olası meraklı olduğum için deneyimlemek istedim. Ambiyans olarak çok güzel bir havaya sahip. İtalya denince akla gelen ilk yiyeceklerden biri pizza olduğu için tercihimi pizzadan yana kullandım.

Akşam saatlerinde gittiğim için mekan oldukça doluydu. Kısa süre içerisinde sipariş ettiğim barbekü pizzam hazırdı. Yanında şefin tavsiye ettiği bir kırmızı şarap da aldım.

Pizza konusunda oldukça seçici olup kolay kolay beğenmeme rağmen bu pizzaya bayıldım. Pizzada oldukça ince bir ayrım vardır ki o da hamurun kalınlık derecesidir. Bu pizzanın hamur kalınlığı hem çok ideal hem de ağızda dağılan bir cinstendi.

La Gioia tatlıları ile oldukça meşhur bir mekanmış, bunu gidince daha iyi anladım. Tiramisu tatlısını çok sevdiğim için bir de tiramisu sipariş ettim. Birçok ünlü pastane ve restoranda çokça kez tiramisu yememe rağmen burada yediğim tiramisu hepsinden oldukça farklıydı.

Özellikle kekin kıvamı çok yerindeydi. Ne çok hamurumsu ne de çok sertti. Kısacası ben bu İtalyan restoranına hayran kaldım. Fiyatlar mekana ve porsiyon miktarına bakıldığında çok da pahalı olduğunu düşünmüyorum. Bu kalitede ve lezzette bir yemek yemenin zaten ortalama maliyeti hemen hemen bu şekilde.

İletişim ve konum bilgileri

Kavaklıdere, Tahran Cd. No:2, Çankaya/Ankara
03124264488La Gioia , Ankara