Ege’yi Ankara’ya getiren bir mekân: Künar. Ümitköy semtinde bulunan Künar bize Ege lezzetlerini çok güzel şekilde sunmayı başarıyor. Mekânın tasarımı oldukça sade bir yapıda ve hoş. Göz yormayan masa, sandalye ve renkler ile oldukça sade. Personeller daha mekâna girer girmez ne kadar ilgili ve kibar olduklarını gösteriyor. Oldukça temiz ve hijyenik bir mekân. Tuvaletler ve mutfak bölümü oldukça steril halde.

Künar’da en sevdiğim detaylardan biri suları oldu. Mekânın içme suları Aydın’dan geliyor. Bir Ege restoranı olduğundan oldukça hoş bir detay bence. Daha önce buraya kahvaltı için gelmiştim. Serpme kahvaltı denilse de açık büfe aratmayan cinsten. Kahvaltıda yok yok. Kullanılan malzemeler de oldukça kaliteli ve lezzetli. Kahvaltı için gidecekseniz hafta sonu daha özel lezzetler sunulduğu için hafta sonunu tercih etmenizi öneririm.

Son gidişimde pide yemeyi tercih ettim. Ankara’da her ne kadar pideci çok olsa da her mekân pidenin hakkını veremiyor. Ancak Künar, pide konusunda gerçekten çok başarılı. Pide çeşitleri oldukça bol ancak ben farklı şeyler denemek istediğim için Künar Pide tercih ettim. Yanında Aydın usulü kızartma ve günün çorbasından aldım. Mekân doluya yakın kalabalık olsa da pidem çok çabuk bir süre içerisinde geldi. Sunum olarak gayet iyiydi, hoşuma gitti.

İletişim ve konum bilgileri

Ümit, 2494/1 Sk. 2432. Cad. No:4 Çankaya/Ankara
05334555078

Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Künar, Ankara