Yemek

Kruvasante, Ankara

Mis kokulu bir mekan! Ankara’da bulunan şubesi gönlümü çeldiği için rahatlıkla önerebileceğim bir kruvasan diyarı resmen. Özellikle iç mekanın dizaynı; deri koltuklar, deri koltuklar ve kiremit rengi yastıkların uyumu beni mest etti. Ortam gayet şık.

Ankara’da gerçek kruvasanın tadına doyacağınız bir mekan.

‘’Kruvasan sadece tatlı mı olur ya?’’ demeyin. Kruvasante’de kruvasanın daha birçok çeşidinin tadına varabilir ve hatta birçoğunu aynı günde deneme fırsatı bile bulamayabilirsiniz. Yani kruvasan seçeneği tahmin edebileceğinizden oldukça fazla. Üstelik ürünleri de taze ve lezzetli.

Burada sabah kahvaltısı yapmanın ayrı bir tadı olacağını düşünüyorum. Mekan küçük ve butik bir yapıda karşımıza çıkıyor. Tatlı bir işletme. Mekan sahibi ise yüzünden gülümsemesini eksik etmiyor. E daha ne olsun?

Günümüz işletmecilerinin işletme anlayışının tam tersine, memnuniyet odaklı ve nezaket sahibi bir prensibe sahipler.

Fiyatlar ise yaşayacağınız lezzet şölenine göre oldukça normal. Mis gibi kokan, sıcak, taze çıkmış kruvasanınızdan ilk ısırığı aldığınızda ne demek istediğimi çok iyi anlayacaksınız.

Sosyal medya üzerindeki kanallar aracılığı ile de takip edebileceğiniz Kruvasante, hobinin meslekleştirilmiş yapısı içerisinde sanki. İnsanlara yapmak istedikleri iş için cesaret veriyor.

Ankara’da mutlaka denemeniz gerektiğini düşündüğüm bir mekan. Aslında Kruvasante, birçok kişinin listesinin en üst sıralarında olmayı gerçek anlamda hak ediyor. Tunalı taraflarına yolunuz düşerse eğer, büyük kafeler yerine Tunalı’nın yeni göz bebeği haline gelmiş olan bu küçük, butik mekan seçeneğini değerlendirebilirsiniz.

Konum ve İletişim Bilgileri

Barbaros, Bülten Sk. 31/A, 06680 Çankaya/Ankara
Anıtkabir noktasına 3,3 km mesafede

R