Yemek

Koyuncuoglu Kebap, Ankara

Çayyolu’nda Arcadium AVM yanında burayı keşfettik. Aslında, çocuk oyun alanı olan bir kahvaltıcı aramak zorunda kaldığımız için buraya kadar gitmek zorunda kaldık. Yakın bir arkadaşımızın çocukları vardı ve onları rahatça bırakarak sohbet etmek istiyorduk. Buradaki oyun alanından da oyun ablasından da arkadaşımız oldukça memnun kaldı.

Beni en çok ilgilendiren olay, kahvaltılarının lezzetiydi, bal özellikle belirteyim ki efsaneydi. Bunun dışında çalışanlarının sürekli masalar arası mekik dokuyor olması gözümden kaçmadı. Kahvaltıları, Urfa usulü, bol porsiyonlarla getirilmişti. Masalar geniş, büyük ve masalar arası mesafe yeterliydi. Mesafeyi özellikle sizlerle paylaşmak istedim, arka masamla bitişik olunca ben şahsen keyif alamıyorum.

Akşam yemeği menüsüne göz attığımda, geniş bir yelpazeye denk geldim. Denenebileceğini sanıyorum. Ha, baklavasını denemeden oradan ayrılmayın, meşhur ve ününü hak eden güzel baklavaları bulunuyor. Sabah kahvaltısı ya da akşam yemeği fark etmez, kesinlikle yer ayırtın ki kalabalık içinde, arzu etmediğiniz bir masada oturmayın. Tabi kalkmalarını da beklemek zorunda kalmayın. Mekan müzikleri, ışıklandırması gibi detayları benden tam not aldı.

Temizliğe de çok dikkat eden bir müşteriyim ve burada hijyen kurallarının tamamına uyulduğunu gözlemledim. Bundan sonraki zamanlarda, sıkça buraya kahvaltıya ya da akşam yemeğine uğrayacağım. Sizlere de şiddetle öneriyorum.

İletişim ve konum bilgileri

Koru, Çankaya/Ankara
03122410090

R