Yemek

Köseoğlu Çöp Şiş, Ankara

Köseoğlu Çöp Şiş, eski İstanbul Yolu üzerinde bir akaryakıt istasyonun içerisinde konuşlanmış durumda. Oldukça küçük ve hoş bir mekân. Asla afili ve lüks değil, çok samimi sohbetlerin dönebileceği naif bir mekân. Dostlarınızla gidebileceğiniz, keyifli sohbetler edebileceğiniz oldukça rahat bir yer.

Sizlere çöp şişlerin lezzetinden biraz bahsetmek istiyorum. Çöp şiş yapımı gerçekten zordur ve emek ister. Bu çöp şişler süt danasından yapılıyormuş. Bu denli lezzetli olmasının sebebi buymuş. Etler oldukça yumuşak bir kıvamda ve asla kuru değil. Bir çöp şiş etlerinde en önem verdiğim konu budur benim. Etlerin pişme derecesini oldukça kararında buldum. Bu konuda benden tam not aldılar.

Köseoğlu Çöp Şiş mekân sahiplerinin bu işi severek yaptıkları her hallerinden belli. Domatesinden maydanozuna kadar her şeyi özenle seçtikleri çok belli oluyor. Müşteriye kıymet verdikleri de oldukça aşikâr. Zaten mekâna gider gitmez göreceğiniz ilgiden de bunu anlayacaksınız. Ben 3 arkadaşımla birlikte bu mekânı denedim ve hepimiz ayrı ayrı çok memnun bir şekilde ayrıldık.

Çöp şişler çok lezzetliydi evet ama lezzetin yanında bir önemli husus daha var ki o da porsiyon ve sunum. Porsiyon konusunu belirtmeden edemeyeceğim, porsiyonlar gayet doyurucu. Çok aç olmamıza rağmen hepimiz birer porsiyonla doyduk. Sunum olarak da çöp şişler şiş halinde sunulmuyor. Ekmek arası şeklinde geliyor ve yenmesi bu sayede daha kolay hale geliyor.

Ben çöp şişimin yanında şalgam suyu siparişinde bulundum. Şalgam suyu ev yapımı değildi fakat ayranlar ev yapımıydı, kapalı hazır ayranlardan değildi. Bu da beğendiğim, hoşuma giden küçük detaylardan biriydi. Özetle ben bu mekânı çok beğendim, fiyatları da oldukça makul buldum.

İletişim ve konum bilgileri

Satıkadın, Fevzi Çakmak Cd. 9-14 Kahramankazan/Ankara
tel:03128146391

R