Yemek

Konyalı Kebap, Ankara

Eğer Ankara’da gerçek bir kuzu tandır yemek istiyorsanız size Konyalı Kebap’ı öneririm. Sitelerde bulunan bu yere canım tandır istediği vakit sık sık gidiyorum. Gerçekten tandır konusunda oldukça başarılılar ve işlerini başarılı bir şekilde gerçekleştiriyorlar rakipsiz diyebilirim.

Sitelerde bulunan diğer mekânlara oranla daha şık bir şekilde dekore edilmiş bir yer. Çalışanların ilgisi ve servis hızlarının da oldukça başarılı olduğunu söyleyebilirim. Zaten tandır üstüne yoğunlaştıkları için de menüleri çok çeşitli de değil. Etli ekmek ve kebap çeşitleri olsa da bence buraya gelirseniz sadece tandırını deneyin.

Tandırın yanında acılı ezme ve salata da ikram olarak geliyor. Kuzu tandır yumuşacık ve ağızda pamuk gibi dağılıyor. Yanına gelen lavaşı da oldukça lezzetli ve tandırı yemeye doyamıyorsunuz. Ben buraya genellikle kalabalık gruplar halinde geliyorum ve herkes de memnun bir şekilde ayrılıyor.

Yemeğin üstüne kabak tatlılarını da önerebilirim. Böyle bir yemeğin üstüne hafif ve oldukça lezzetli bir şekilde yersiniz. Doyuruculuk açısından ben 150 gram tandırı yediğim zaman doyduğumu söyleyebilirim. Kalabalık gruplar halinde giderseniz de kiloyla sipariş verebilirsiniz.

Fiyat olarak belki beklediğinizden daha yüksek bir hesap gelebilir. Fakat tandırın genelde bu fiyatlara yapıldığını belirtmemde fayda olacak. Etin de lezzetine bakıldığı vakit tandır yemek için bu fiyatların gözden çıkarılması gerektiğini düşünüyorum. Genel tandır fiyatlarına bakacak olursak buraya pahalı diyemem.

İletişim ve konum bilgileri

Önder, Karacakaya Cd. No:149 Altındağ/Ankara
03123497070

R