Yemek

Kokoreççi Zakir, Ankara

Kokoreç çok sevdiğim bir yemek olmasına rağmen oldukça da seçiciyimdir. Son zamanlarda kokoreçten iyice tat alamaz hale gelmişken Kokoreççi Zakir benim imdadıma yetişti diyebilirim. Buraya yemiş olduğum kokoreç eskiden yiyip hayran kaldığım kokoreçlerin tadına çok yakın ve oldukça güzel.

Güveçte kokoreçleri mevcut olsa da benim tercihim klasik ekmek arası kokoreç oldu. Diğer yerlerde yemiş olduğum kokoreçlerin halen diri kaldığını düşünüyordum. Bu da güzel bir kokoreç tadının önüne geçen bir detay. Bu sebeple burada en çok dikkat ettiğim husus da bu oldu.

Kokoreci önce fırınlaması çok güzel bir detay. Zaten bu detay sayesinde kokorecin diri kalmasının da önüne geçiyor. Daha ben söylemeden iri kıyım yapmaları da takdirimi kazanan bir diğer konu oldu. Eğer bir işletme kokorecine güveniyorsa zaten iri kıyım yapmalı. Öbür türlü kokoreç kıyma gibi oluyor ve sadece baharat yemiş gibi hissediyorsunuz.

Tadını beğendim ve çok aç olsam bir yarım daha düşünmeden yerdim fakat yarım ekmek beni fazlasıyla doyurdu. Ayrıca mangalda köfte sevenler için köfte ekmek seçeneği de mevcut bu da aklınızda bulunsun.

Bir diğer yiyecekleri olan midyeyi de denemek istedim. Midyeleri küçüktü ve zaten ben genel olarak küçük midyeleri her zaman daha başarılı bulmuşumdur. Aynı zamanda midyenin baharatı da oldukça yerindeydi. Kokoreç yemek istediğiniz vakit üstüne birkaç midye de yiyebilirsiniz oldukça güzel oluyor.

Bundan sonra canım kokoreç çektiği vakit buraya geleceğim ve arkadaşlarımı, ailemi de ilk fırsatta buraya getireceğim. Özlemini çektiğim kokoreç hasreti burada son buldu diyebilirim. Lezzetinin yanı sıra fiyatlar da sektör ortalamasıyla aynı. Kokoreç güveç dikkatimi çekti belki de bir dahaki gelişimde klasik kokoreç yerine bunu da tercih edebilirim.

İletişim ve konum bilgileri

Ragıp Tüzün, İvedik Cd. 192 / B, Yenimahalle/Ankara
03123873901

R