Yemek

Kokoreççi Hacı, Ankara

Kokoreççi Hacı Söğütözü’nde güzel bir öğle yemeği yemek için çok doğru bir tercih olacaktır. Hijyenik, temiz mekânı ile oldukça merkezi bir lokasyonda bulunmaktadır. İlgili personelleri ile gayet güzel bir mekân. Mekân boyut olarak çok büyük olmasa da tasarımına bağlı olarak ferah bir havası var diyebilirim.

Günün her saatinde mekânı kalabalık bulabilmek mümkün. Ancak mekânda çok sayıda çalışan olduğundan, ne kadar kalabalık olursa olsun servis asla aksamıyor. Mekân adı “kokoreççi” olarak geçse de menüde birçok alternatif var. Kokoreç olarak fırın ve ızgara seçeneği sunulmaktadır. Bunun dışında; Adana kebap, köfte, tavuk ızgara ve antrkot bulunmaktadır. Yani kokoreç sevmeyenlerin de gidince karnını doyurabilmesi mümkündür.

Kokoreç iki farklı şekilde sunuluyor ancak ben fırın kokorecini daha çok sevdiğimi söylemeliyim. Ancak ızgara kokoreç de çok tercih ediliyormuş. Tamamen damak zevki ile alakalı bir durum. Fakat ızgara kokoreçte yanık et parçası tadı almak muhtemel. Bunu göze alarak yemeniz gerekiyor. Fırın kokorecin tadı daha çok et tandırı gibi geliyor. Bu lezzet de her kokoreççi de kolay kolay bulunmuyor.

Eğer kokoreç dışında başka bir şey denemek istiyorsanız bu Adana kebap ya da köfte yerine mutlaka antrkot olmalıdır. İncecik kesilmiş et parçaları kekikle marine edilmiş şekilde sunulmaktadır. Kokoreç dışında bir şey tercih etmek gerekiyorsa bu kesinlikle antrkot olmalıdır. Mekânın fiyatları da bu lezzetlere kıyasla oldukça uygun. Gidip denemekte yarar var.

İletişim ve konum bilgileri

Anıttepe, Çankaya Mahallesi, Gençlik Cd. 101/D D:101/D Çankaya/Ankara
03122313978

R